Parimad käsitööõlled seatakse ritta

Foto: Eesti Väikepruulijate Liit

Eesti Väikepruulijate Liidu poolt hobitegijatele korraldatud käsitööõlle konkursile laekus 43 võistlustööd, sealhulgas ka ühelt Järvamaa tegijalt.

Võistluse korraldaja Alar Tammela sõnul oli rõõmustav, et eelmise aastaga võrreldes osales pea poole rohkem hobitegijaid ja võistlusjooke. Kui möödunud aastal asus võistlustulle 23 hobitegijat, siis tänavu 38. Jooke laekus mullu kokku 30, sel korral aga 43.

Tammela lisas, et kõige agaramate õllepruulijatega maakonnaks oli sel aastal taas Harjumaa, kust asub võistlustulle 24 hobitegijat. Tartumaalt on oma joogid saatnud 6 osalejat ning 1-2 jooki laekus Ida-Virumaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt ja Lääne-Virumaalt.

Kõige populaarsemaks osutus kergete ehk kuni 7% alkoholisisaldusega jookide võistlusklass, kus kandideerib ligi kolmandik saadetud jookidest.

Tammela märkis, et nüüd ootab tunnustatud sommeljeedest ja pruulmeistritest koosnevat žüriid ees kaks toimekat hindamispäeva, sest jooke on palju ja nende seast 10 finalisti väljavalimine saab olema põnev.

Tänavuse võiduõlle autor saab teha oma käsitööõllest ametliku pruuli ühe Eesti Väikepruulijate Liidu liikme juures või valida auhinnaks uhke mini-õlletehase Bullet Brew. Kõigile kümnele finalistile antakse auhinnaks 2-liitrised vaakumisolatsiooniga õllekannud ja lisaks jagavad auhindu nii linnasekoda Crisp kui pärmitootja Fermentis ning teised võistluse toetajad.

Tänavune parim käsitööõlu kuulutatakse välja 29. juunil Balti jaama turu Õhtuväljakul toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background