Patsient: sattusin teadmatusest inkassofirma huviorbiiti. Lisatud Järvamaa Haigla kommentaar.

Sotsiaalmeedias jagab oma hiljutist kogemust järvakas Kalle Kalvik, kes käis viirusepuhangu ajal hambaarstil Järvamaa haigla hambaravis.

Mehele tegi muret valutav tarkusehammas, millega ka valvearstile aja sai.

Arstikabinetis selgus aga tema sõnul, et pilti valutavast hambast masina mittetöötamise tõttu hetkel teha ei saa, samuti ei tõmmatud hammast välja ega võimaliku ägeda põletiku tõttu ei võetud ette puurimist.

Mees leidis abi lõpuks Tartu eraarsti juurest.

Paides arstilkäik tuletas end mehe sõnul üllatusena meelde aga hiljem inkassost saabunud kirjana maksmata 5-eurosest tasust.

Mees väidab, et keegi ei informeerinud teda sellest, et tuleb minna registratuurist arvet küsima, samuti ei esitatud seda arvet talle hiljem muul kujul.Läbi inkasso sai 5-eurosest summast 10-eurone tasu.

Toimetus pöördus kommentaari saamiseks Järvamaa Haigla poole. Avaldame stomatoloogiaosakonna juhataja Külvi Asarovi vastuse :

Kui patsient pöördub arsti vastuvõtule, siis eelnevalt tuleb tal oma visiit registratuuris registreerida ning tasuda visiiditasu. Selle kohta on olemas ka vastav käskkiri ( AS Järvamaa Haigla käskkiri nr 2 – 07.01.2013) ning info fuajees teadetetahvlil. Kui patsient soovib, siis väljastatakse talle ka visiiditasu tasumise kohta kviitung, reeglina registraator küsib kviitungi vajaduse kohta.

Antud kaebus ei ole õigustatud ning esitatud faktid ei vasta tõele. Patsient on tasunud visiiditasu visiidi eest, mis toimus 24.04.20 , kus osutati ka esmaabi (vastav kanne ravipäevikus olems), väljastati ka digiretsept antibiootikumile ning anti uus vastuvõtuaeg milleks oli 27.04.20 kuhu patsient paraku jättis tulemata ning ka ei teavitanud oma mitte tulemist.

Arve osutatud teenuse eest on summas 5.25€. Arst teavitas patsienti, et arve osutatud teenuse eest saab tasuda registratuuris. Kui aga patsient ei lähe seda registratuuri tasuma, siis maksetähtaja möödudes see arve läheb kirja kui võlgnevus. Võlgnevused aga edastame inkassosse.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background