Peagi avaneb Türi valla kaasava eelarve rahvahääletus

 Türi valla kaasavasse eelarvesse laekus ettepanekuid tähtajaks  kokku 17, summas 217 847 eurot.

Komisjon valis 30. septembril salajase hääletamise tulemusena välja 10 parimat ettepanekut, mis lähevad nüüd rahvahääletusele ja rahvas otsustab, millised projektid raha saavad. Välja valitud projektid on:

Konna maja kontserdihoov, mänguväljak Kahala külla,  pingid Türi tänavate äärde, madalseiklusrada Väätsale, Kabala võrkpalliplats, Väätsa rannavõrkpalli väljakute renoveerimine, Kõltsi elurajooni teavitusviitade ja välisvalgustuse väljaehitus, koerte mängu-, treening- ja jalutusväljaku rajamine Türile, akende vahetamine, tualettruumide renoveerimine ja inventari soetamine MTÜ Taikse Külaseltsi majas ja  Simmaniplats Kärus.

Kaasava eelarve rahvahääletus algab 10. oktoobrist ning kestab kuni 21. oktoobrini. Hääletamine toimub elektrooniliselt Türi valla veebilehe kaudu või kirjalikult raamatukogude hääletuspunktides- Kärus, Väätsal, Türil, Oisus, Kabalas, Kahalas, ja Laupal. Raamatukogudes saab hääletada nende lahtiolekuaegadel. Hääletama minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument.

Hääletamisest saavad osa võtta kõik isikud, kelle elukoht Eesti rahvastikuregistri andmetel on hääletamisperioodil Türi vallas ning kes hääletamise hetkel on vähemalt 16-aastane. Hääletamisõigusega isik võib hääletada ühe korra ning ühe avalikustatud idee poolt. Kaks korda hääletanute vallakodanike hääled tühistatakse.

Hääletamistulemused selgitatakse välja hiljemalt 1. novembriks.

Projektide kohta saab lisa lugeda SIIT!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background