Piibe Teatri “Varjud” on nüüd vabavaatamises

03/06/2020

Tagasi

Mullu oktoobris tõi Piibe Teater Lääne-Virumaal Udriku mõisa kuivati pööningul publiku ette Arlet Palmiste tõsielulistel sündmustel põhineva näidendi „Varjud“.

Tüki lavastas Tiit Alte ja kunstnikutöö tegi Riina Vanhanen. Peaosades mängisid kutselised näitlejad Liis Haab ja Jaanus Nuutre ning lisaks lõid kaasa piirkonna parimad harrastusnäitlejad ja erikülalisena Erik Ruus.

Näidend jutustab traagilistest sündmustest Udriku mõisa juures Männiku külas Johanirahva talus 5. juunil 1945, mil kohalikud noored kogunesid peretütre sünnipäevale, mis lõppes kõigi kohalolnute mõrvamisega NKVD poolt.

Autor Arlet Palmiste ütles, et näidendi nimi on „Varjud“, sest aeg oli selline. Inimesed elasid varjus – NKVD-lased liikusid varjus, metsavennad elasid varjus, isegi tavainimesed elasid varjus sooviga mitte silma paista. Varjud liikusid ja varjud kohtusid ning varjus toimusid ka hirmsad sündmused.

Etendust mängiti mullu neljal korral.

Eriolukorra tõttu jäid tänavu  toimuma pidanud lavastuse “Varjud” etendused  ära. Kuna edaspidi oli väga keeruline leida kõigile sobivat aega kokkutulemiseks, otsustati  lavastust mitte enam mängida. Kuid hea uudis asja juures on see, et kel “Varjud” näitemäng nägemata jäi, saavad seda nüüd piletiraha maksmata vaadata  SIIT 

23., 26. – 28. ja 30 augustil ootab Piibe Teater aga kõiki Anija mõisa vaatama E.Vilde ajaloolist draamat “Kui Anija mehed Tallinnas käisid”. See on lugu eesti mehe enesekeskusest, võitlusest isiklike probleemidega kõrvutatuna eesti naise ennast hülgava armastusega. Autor Arlet Palmiste, peaosades Mihkel Tikerpalu, Liis Haab ja Siret Tuula.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background