Pitka matk ootab osalema. Lisatud AJAKAVA ja REGISTREERUMISLINK!

Johan Pitka

Järgmisel nädalavahetusel toimub järjekorras juba 14. legendaarse Vabadussõja kangelase, kontradmiral Johan Pitka mälestusele pühendatud rahvamatk.

Jalgsemalt Peetrisse kulgevale matkale antakse start 16. veebruaril kell 11 admirali sünnikodu juurest ja teekonna pikkus on ligikaudu 20 km. Kellele see vahemaa liiga pikk tundub, saab matkaseltskonnaga liituda orienteeruvalt kell 11:45 Järva-Jaani kultuurimaja juurest ning siis tuleb teekonna pikkuseks 13 km.

Jalgsemalt rajale suunduvad matkalised saavad oma sõiduki jätta Peetri kiriku parklasse, kust Kaitseliit korraldab eelregistreeritud soovijatele transpordi Jalgsemale.

Matkarajal pakutakse osalejatele kuuma teed ja pirukaid ning lõpp-punktis Peetris saab keha kinnitada sooja supiga.

Selleks, et kõndimine lõbusamalt läheks, ergutavad noorkotkad ja kodutütred matkalisi trassile seatud kolmes punktis ülesannetega. Rajal saab võtta ka õnneloosi ja matka lõpus toimub viktoriin.

Andmaks matkale admiral Johan Pitka auks rahvuslikku hõngu, paluvad korraldajad kaasa võtta suuri ja väikeseid rahvuslippe või –lipukesi.

Matka osalustasu on 1 euro, mis tasutakse lõpp-punktis Peetris. Nende vahel, kes on osalenud kolm või enam korda ja omavad templitega matkakaarti, loositakse välja sepistatud Admiralimõõk. Kõik esmaosalejad saavad omale uue templikaardi ning samuti osalevad kõik templiga varustatud kaardid loosimisel.

Admiralimatkale registreerumine lõpeb 10. veebruaril kell 23:59. Oma tulekust saab teada anda vastava lingi kaudu SIIN või Kaitseliidu Järva maleva telefonil 7179749.

Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev ja Kodutütarde Järva ringkond koostöös Järvamaa Omavalitsuste Liidu, Järva Vallavalitsuse, Järvamaa Spordiliidu ja Järvamaa Muuseumiga.

Möödunud aastal osales matkal 470 inimest ja Admiralimõõga võitis loosiga Laura-Liisa Kool.

Matka orienteeruv kava:

09.30-10.00 – matkaliste kogunemine (kes soovivad Kaitseliidu transpordiga Jalgsemale) Peetri kiriku parklasse. Väljasõit Jalgsemale kell 10.

10.30-10.45 – matkal osalejate kogunemine Jalgsemale

10.45-11.00 – matka avakõned Jalgsemal (lühitervitused, mälestuskorvid)

11.00 – matka start Jalgsemalt

11.45 – peatus Järva-Jaani kultuurimaja juures

alates 12:45 – kuuma tee ja piruka peatus ning õnneloos

Alates 14.00st – osalejate registreerimine, soe supp ja auhindade jagamine Peetris Kareda Valla Majas

Orienteeruvalt 16.30 – matka lõpp


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background