Politsei hoiatab kauplusevarguste eest

Möödunud aasta lõpus hakkasid hajaasustusega maapiirkondades sagenema sissemurdmised kauplustesse ja tanklatesse.

Alates novembrist kuni tänaseni on üle kogu Eesti politseile teada paarkümmend sellist juhtumit, valdav enamust neist on toime pandud Lõuna-Eestis.

Lõuna prefektuuri politseikolonelleitnant Margus Sassi sõnul on kõnealuse varguslaine harjumuspärane muster selline, et öisel või varahommikusel ajal lõhutakse hajaasustusega piirkonnas kas kaupluse või tankla aken, uks või selle lukk, tormatakse kiirelt sisse, võetakse esimene kättejuhtuv ja kergelt kättesaadav asi ning põgenetakse enne, kui süütegu avastatakse või turvafirmale häire jõuab. Sassi sõnul sobib kiirvarguseks kõik kauplusest kergesti kaasahaaratav – kassaraha, sigaretid, alkohoolsed joogid, aga ka toidu- ja tarbekaup.

Politseijuht lisas, et seni sündmuskohtadel kogutud info ning nende paarikümne varguse sarnane käekiri annab politseiuurijatele põhjuse kahtlustada, et tegude taga on ühed ja samad isikud.

Kuivõrd kauplustesse ja tanklatesse on sisse murtud üsna robustselt, soovitab politsei kõikidel poepidajatel oma ettevõtte turvanõuded üle vaadata, alustades akendest ja ustest ning lõpetades ukselukkude ja kassade ning seifide paiknemisega.

Margus Sass nentis, et kogukonna turvalisuse tagamisel saavad abiks olla kõik need inimesed, kes oma piirkonnas on kahtlaseid isikuid või sõidukeid näinud ja annavad selle info politseile edasi. Kiiret sekkumist vajav info tuleb viivitamatult edastada häirekeskuse telefonil 112 ning tähelepanekud ja vihjed, mis aitaks nende varguste uurimisele kaasa, on oodatud politseiuurija telefonil 53312856 või e-posti aadressil louna.vihje@politsei.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background