Politsei- ja Piirivalveamet mälestab hukkunud kolleege

Täna mälestab Politsei- ja Piirivalveamet teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalveametnikke.

Mälestustseremoonia ja lillepärgade asetamine Mäos asuvale mälestusmärgile algab kell 17, millele järgneb kell 18 Paide Püha Risti kirikus algav jumalateenistus ja mälestuskontsert „Isamaa eest“.

Kavas on Urmas Sisaski oratoorium Pro Patria, mille kannavad ette solist Annaliisa Pillak, Maksu- ja Tolliameti segakoor Peale viit, Vanalinna segakoor, Studium Vocale, segakoor Noorus, segakoor K.O.O.R., segakoor Tuljak, Politsei- ja Piirivalveameti segakoor aKord ning Politsei- ja Piirivalveorkester Peeter Saani juhatusel.

Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järvamaa liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 1994. aasta 15. detsembril koos kolleegidega peatasid Mäos rutiinseks dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto Kamaz. Tol hetkel oli veel teadmata, et masina koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus Kamazist Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule.

Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse ja kolmas kolleeg Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background