Politseinikud mälestavad teenistuskohustuste täitmisel hukkunud kolleege

Täna mälestavad Politsei- ja Piirivalveameti ning Kaitsepolitseiameti töötajad teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalveametnikke.

15. detsembril möödub 25 aastat tulevahetusest Mäo ristis, milles hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et sel päeval mõtlevad nad kolleegidele, kes on turvalisust kaitsnud oma elu hinnaga. Langenuid meenutatakse suure austustundega ning väärustatakse ja tunnustatakse neid, kes annavad ja on andnud endast kõik, et inimesed tunneksid end Eestis turvaliselt.

Täna õhtul kell 17 algaval mälestustseremoonial asetavad siseminister Mart Helme, siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ja Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu pärjad Mäos asuva hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde ning sõnavõtu teeb Politsei- ja Piirivalveameti kaplan Priidu Ellam.

Tseremooniale järgneb kell 18 algav jumalateenistus ja mälestuskontsert „Kui jääb vaikseks“ Paide Püha Risti kirikus, kus üles astuvad Politsei- ja Piirivalveorkester ning Lõuna prefektuuri segakoor Chorus Menticum. Kontsert on tasuta ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järvamaa liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 1994. aasta 15. detsembril koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos rutiinseks dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto Kamaz. Tol hetkel oli veel teadmata, et masina koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus Kamazist Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule.

Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, kolmas kolleeg Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada ja ainsana pääses vigastusteta Väino Neido.

Taasiseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 23 politseiametnikku.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background