Presidendirada ootab laupäeval matkajaid

Juba üle tosina aasta on tavaks saanud, et Eesti Vabariigi aastapäevale järgneval laupäeval toimub Presidendimatk. Spordiklubi Presidendirada ootab ka sel aastal, 2. märtsil suusa- ja matkahuvilisi Aegviitu, et kas suuskadel või kõndides minna Jänedale. Distantse on kaks: pikem, 10 kilomeetri pikkune rada on ainult suusatajatele, mööda kergliiklusteed on aga Jänedale 7 kilomeetrit. Vahepeatus on Nelijärvel, kus sealne puhkekeskus pakub matkalistele sooja teed.

Presidendimatkal osaleb ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kellele president Arnold Rüütel andis mullu üle matka patrooni tiitli. Üritus on osalustasuta, kuid loosipiletite ostjate vahel toimub auhindade loosimine Jänedal kell 14.

Tänavuse, arvult 16. Presidendimatka start antakse Aegviidu raudteejaama parklast kell 11.20, kust peale ühispildi tegemist liigutakse üheskoos Nelijärve kaudu Jänedale.

Jänedale jõudes ei pea kohe hakkama kodu poole liikuma, kuna õige pidu alles siis lähebki lahti. Kõigepealt pakutakse Jäneda Täku tallis maitsvat suppi ja teed nälja peletuseks, tantsuhuvilised saavad jalga keerutada ansambli Kati ja Kalev saatel, kes võtavad Musta Täku tallis laulu üles juba kell 12.30.

Kindlasti tasub sammud seada ka Jäneda lossi, kus neljas heategevuslik Papa Krimmi k oogikohvik avab ukse kell 12.30. Huvilised saavad seal müüa Papa Krimmi kohvikus endavalmistatud kooke või muid hõrgutisi, mis mõeldud Presidendimatka osavõtjatele ja teistele maiasmokkadele.

Matkalised saavad Jänedale tulla kõikjalt, selleks puhuks liiguvad tasuta bussid Tapalt,

Tamsalust, Lehtsest ning Käravetelt Aegviitu ja peale matka tagasi. Kell 14.40 väljuvad bussid Aegviitu, et matkalised jõuaksid kell 15.21 Tallinna suunas väljuvale rongile.

 

Bussid Presidendimatkale:

10.15 Tapalt

10.15 Tamsalust

10.25 Jootmelt

10.35 Amblast

10.45 Käravetelt

10.30 Lehtsest

Alates 10.30 Jänedalt

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background