ProgeTiigri piirkondlikud saadikud alustasid

ProgeTiigri saadikud; foto: Argo Tornik/HITSA

Et kõigil õpilastel olenemata elukohast oleks võimalus oma kodukandis IT-õpet saada, alustasid käesoleva aasta kevadel Eesti maakondades tööd HITSA (Hariduse Infotehnoloogia SA) ProgeTiigri programmi piirkondlikud nõustajad.

26 ProgeTiigri saadikul on seljataga esimesed aktiivsed töönädalad. Alustuseks kaardistasid nõustajad oma maakonna koolide ja lasteaedade võimalused ja vajadused, et oleks kergem neile süvendatud IT-õppe juurutamisel tuge pakkuda.

ProgeTiigri nõustajad aitavad IT-õpet oma kodukandi lastele ja noortele kättesaadavamaks teha, äratada neis tehnoloogiahuvi ning toetavad ja innustavad kohalikke õpetajaid ja koolijuhte. Saadikutelt saab abi IT-õppega alustamisel, infopäevade ja ürituste korraldamisel, sobivate täienduskoolituste valimisel, seadmete taotlusvoorus osalemisel, aktiivse võrgustiku loomisel ja tegutsemisel ning õpilasüritustel- ja võistlustel osalemisel ja korraldamisel.

Nõustaja teeb tihedat koostööd kohaliku omavalitsusega, tunneb hästi oma maakonna elu-olu ning oskab toetada koole ja lasteaedu just seal, kus nad seda vajavad. Õpetajatel ja juhendajatel omakorda on kindlasti kergem nõu küsida nõustajalt, kes töötab nende kodukandis.

Järvamaal on ProgeTiigri saadikuks Laine Aluoja, kellega saab ühendust e-posti aadressil aluojalaine@gmail.com.

Sildistatud
Järgmine postitus

Mais sündis 1186 last


Pisipilt
Eelnev postitus

Täna on leinapäev


Pisipilt

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background