Psüühiliste erivajadustega inimesed saavad Paides kodud

Foto: Paide Linnavalitsus

AS Hoolekandeteenused on alates 2010. aastast töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste hooldekodud ning rajada nende asemele inimväärsete elamistingimustega väikesed ja hubased kodud.

Erivajadustega inimestele loodavates uutes elamutes on 4 korterit, kus igas elab 6 inimest, kellele tegevusjuhendaja on ööpäevaringselt toeks. Selliseid kodusid rajatakse hajusalt üle kogu Eesti, et iga inimene saaks elada oma lähedaste juures.

Paides on selline kodu planeeritud Mündi tänavasse, endise lihakombinaadi ala serva. 200 meetri kaugusel planeeritud majast elab juba kahes korteris 5 inimest ning lisaks on Paides väike eramu, kus elab samuti 5 inimest.

AS Hoolekandeteenused esitas Paide Linnavalitsusele projekteerimistingimused möödunud nädalal. Ehitustegevusega on soov alustada juba sügisel, et aasta pärast saaksid inimesed uude koju sisse kolida.

Suurte hooldekodude sulgemisel räägitakse esmalt klientide ja nende eestkostjatega, et selgitada välja, kuhu nad tahaksid elama asuda. Sageli soovitakse elada lähedaste või sõprade-tuttavatega samas linnas.

Suur väljakutse on aidata elanikel uues kogukonnas leida üles tema jaoks sobivad tegevused, sealhulgas leida neile võimetekohast tööd. Väga oluline osa inimeste elus on ka võimalus teha midagi kasulikku kogukonna heaks. Tänu sellele teevad elanikud mitmes kogukonnas erinevaid töid, näiteks hooldus- ja haljastustöid kas hooajaliselt või põhitööna.

Käesoleval nädalal saadab Paide Linnavalitsus täpsema info majadesse, mille lähedusse uus kodu ehitatakse. Huvi korral on AS Hoolekandeteenused ja linnavalitsus valmis korraldama kohtumise, kus vastatakse tekkida võivatele küsimustele.

Lisamaterjalidega saab tutvuda SIIN.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background