Pühapäeval antakse start Paide-Türi Rahvajooksule

Foto: Maarja Trauss

Pühapäeval antakse start 37. Paide-Türi Rahvajooksule. Number 36. All stardib Paul Kolla, kellele see on 36-s kord osaleda. Ainus kord, kus teda pole stardis olnud oli esimene Paide-Türi Rahvajooks aastal 1982.

Kõrgematele kohtadele lähevad konkureerima Kaur Kivistik, Roman Fosti ja Ibrahim Mukunga. Lisaks neile on Paide-Türi Rahvajooksu võitjatest rajal Ahto Tatter ja Margus Pirksaar.

Naiste jooksu favoriidiks on vaid 14-aastane Luna-Aleksandra Ladoga. Eelmisel aastal oli ta osalemas Kirna-Türi distantsil ja sai 2000 osaleja hulgas naiste arvestuse võitjana absoluutarvestuses 10. koha jättes seljataha ka Rasmus Mägi.

Läbi aastate on stardinumber 1 all startinud Paide-Türi Rahvajooksu algataja Andres Taimla, teenekas spordiveteran Tambet Juhanson, Paul Kolla. Tänavusel jooksul läheb number 1 all rajale Järvamaale spordikuulsust toonud 60-ndate aastate korvpallitäht Vaike Lüütsepp.

Teiste alade tegijatest on seekord rajal näha Rasmus Mägi, Magnus Kirt, Kaarel Nurmsalu, Grit Šadeiko ja paljud teised.

Start 37. Paide-Türi Rahvajooksule antakse pühapäeval, 7. oktoobril kell 12.00 Kirna – Türi distantsile ja kell 12.30 Paidest põhidistantsile.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background