Puhkpillinädal toob dirigendi Norrast ja 2 kontserti

Homsest pühapäevani toimub Türil VI puhkpillinädal, mille viib läbi dirigent Bjørn Morten Kjærnes Norrast.

Puhkpillinädala eesmärk on tõsta orkestrimängu taset, rikastada repertuaari ja pakkuda kuulajatele muusikalist naudingut. Seekordsel puhkpillinädalal osalevad lisaks orkester Türi ja Türi Muusikakooli mängijatele ka Koeru Muusikakooli puhkpilliõpilased.

Bjørn Morten Kjærnes on helilooja, arranžeerija, õpetaja, kirjastaja ja dirigent. Norras on ta enim kirjastatud puhkpillimuusika helilooja ja arranžeerija.

Koostöö temaga sai alguse 1991. aastal, kui Türi linn, Drøbaki linn ja Frogni kommuun sõlmisid koostöölepingu. Türi Muusikakooli esindajatega kohtus Bjørn esimest korda 1992. aasta suvel, kui Norra kultuurikool külastas Türi linna. 1996. aastal käis Kjærnes läbi viimas puhkpillilaagrit Eesti Noorte Puhkpilliorkestriga ning alates orkester Türi asutamisest on ta olnud dirigendiks ja heaks konsultandiks kokku neljal korral, aastatel 2003, 2004, 2007 ja 2018.

Täna on Bjørn Morten Kjærnes 50 parima Norra puhkpilliorkestri hulka kuuluva orkestri Oppegård Janitsjar dirigent ning juhatab ka eelkõige show-repertuaarile orienteeritud puhkpilliorkestrit Grorud Ungdomskorps. Oslo Muusikaakadeemias õpetab ta puhkpilliorkestri dirigeerimist ja üliõpilaste praktikabaasiks on üks eelpoolnimetatud orkestritest. Jätkuvalt on Kjærnes väga produktiivne arranžeerija, kes teeb seadeid professionaalsetele puhkpilliorkestritele.

Orkester Türi on olulise osa oma repertuaarist saanud soetada Bjørn Morten Kjærnesi kaudu Norra kirjastusest Norsk Noteservice AS, mille osanik Kjærnes ka ise oli.

VI puhkpillinädala kontserdid toimuvad laupäeval, 30. novembril kell 17 Koeru Kultuurimajas ja pühapäeval, 1. detsembril kell 15 Türi Püha Martini kirikus. Kaastegevad on Türi Muusikakooli flöödiansambel, puhkpilliansambel ja Zinovjev-band. Ühendpuhkpilliorkestrit juhatavad Bjørn Morten Kjærnes ja Ants Oidekivi. Mõlemad kontserdid on kõikidele huvilistele tasuta.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background