Puudega inimesed saavad ka sel aastal kodusid kohandada

Veebruaris avaneb järjekordne taotlusvoor, millega toetatakse omavalitsusi puudega inimeste eluruumide kohandamisel.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva rõhutas, et kohandamine ei ole piiratud ühegi kindla puudeliigiga.

Kohandamine tähendab eluruumi ümberehitamist sellisel viisil, et inimesele on loodud nii tema erivajadustest tulenevad spetsiifilised – näiteks kaldtee, platvormtõstuk – kui ka puudest tulenevad tavapärased ümberehitused nagu  pesemisruumis vanni asendamine dušiga. Rajada võib ka näiteks erivajaduse tõttu ohutust tagava piirde, aiavärava automaatika või tuua köögi tööpinnad ja tehnika madalamale tasapinnale.

Kaia Iva lisas, et taotlusi kodu kohandamiseks võtavad vastu elukohajärgsed omavalitsused, kes abistavad inimesi ka kohanduste tegemisel. Ministri sõnul võivad inimesed juba praegu omavalitsusele taotluse esitada. Elanike taotluste alusel koostab omavalitsus taotluse toetuse saamiseks ja esitab selle riigile otsuse tegemiseks.

Pärast toetusotsust kohandatakse kodud omavalitsuse toel ning ministeerium kompenseerib Euroopa Regionaalarengu Fondist linna või valla kulud 85% ulatuses.

Eelmine taotlusvoor oli 2018. aastal, mil rahandusministeerium rahuldas 56 omavalitsuse taotlused puudega inimeste eluruumide kohandamiseks.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background