Puudustkannatavatele lastele koguti koolitarbeid

Paide ilutegija Triin Paabo eestvedamisel koguti teist aastat järjest kooli alguse eel Paide linna vähekindlustatud, toimetulekuraskustes ja sotsiaalselt mitte toimetulevate perede lastele koolitarbeid ja –vahendeid.

Paabo kaasas ettevõtmisesse ka vastavatud ilusalongi Sunkissed omaniku Alyona Tinyakova.

Head teha soovivad kodanikud annetasid teise ringi koolikotte, ostsid vihikuid, pliiatseid ning kunsti- ja käsitöötarbeid. Triin Paabo sõnul ei olnud annetajateks ainult Paide inimesed, vaid abi saabus ka Tallinnast, Tapalt ja Abja-Paluojast.

Kogumiskampaania oli tulemuslik, kuid abivajavaid lapsi rohkem kui kaupa saabus. Seetõttu otsustas heategevusliku aktsiooniga kaasa minna Paide Ladies Circle noorte naiste enesearenduse ja heategevuse organisatsioon koostöös Paide Round Table meeste klubiga. Juurde soetati hulgaliselt akvarelliplokke ning erinevaid kirjutus- ja joonistusvahendeid.

Paide linnavalitsuse lastekaitse- ja sotsiaaltöötajate abiga selgitati välja perekonnad, kes abi vajavad, ning koolikaubad ja seljakotid jagati personaalselt peredele laiali. Antud heategevuslikust korjandusest sai osa 36 last, kelle koolikott sai täielikult või osaliselt vajalike tarvetega komplekteeritud.

Paide linnavalitsus tuletab veel meelde, et esimesse klassi õppima asunud laste vanematel on võimalus taotleda 150 eurot ranitsatoetust, mille saamiseks palutakse pöörduda linnavalitsuse sotsiaalosakonda. Taotlus tuleb ära teha kolme kuu jooksul alates õppima asumise hetkest. Täpsemat infot ranitsatoetuse kohta leiab Paide linna veebilehelt www.paide.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background