Puuete tähtaegu pikendatakse automaatselt

Pixabay.com

Seoses erakorralise olukorraga riigis pikendab sotsiaalkindlustusamet nende puuetega inimeste puude raskusastme kestuse ja sotsiaaltoetuse maksmise tähtaega kuue kuu võrra neil, kellel on vaja puude määramist pikendada.

Kõigi nende inimeste, kelle puue lõppeb vahemikus 17.03.–31.05  ja kes pole veel jõudnud esitada taotlust puude pikendamiseks, pikendatakse puude kestvust automaatselt kuue kuu võrra. Inimene ise selleks midagi tegema ei pea ning puudega isiku kaardid saadetakse koju lihtpostiga rahvastikuregistri aadressile.

„Juba esitatud puude pikendamise taotlusi menetleb amet tavapärases korras“ märkis ekspertiisi ja sotsiaaltoetuste talituse juht Leila Lahtvee.

Alates esmaspäevast, 23. märtsist on kõik sellest kuupäevast koostatud puude määramise otsused leitavad sotsiaalkindlustusameti iseteenindusest SIIN!

Sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse saab sisse logida Smart-ID, Mobiili-ID ja ID-kaardiga. Kui inimesel ei ole võimalik iseteenindusse sisse logida, soovitatakse sellest märku anda, et vajadusel saaks saata otsus digiallkirjastatult e-postile või äärmisel vajadusel lihtkirjaga koju.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background