Puuluup esineb Türi koduaiakontserdil

Foto: Puuluup Fb

Pühapäeval toimub Türil Mäe tn. 21 koduaiakontsert. Peaesinejaks on nu-folk ansambel Puuluup ja lisaks astub üles Piplipenko perebänd.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad.

Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

Mehed ise sõnavad oma loomingu kohta tagasihoidlikult nii: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”

Puuluubi koosseisu kuuluvad Ramo Teder ehk Pastacas ja Marko Veisson.

Koduaiakontsert Türil Mäe tn. 21 hoovis algab pühapäeval, 9. juunil kell 18. Eelmüügist saab pileteid hinnaga 5 eurot osta Türi Kultuurikeskusest ja Piletilevist, kohapealt ostes on pileti hind 8 eurot.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background