Rahvamuusikapäev teeb kummarduse legendaarsetele pillimeestele

Külapillimees August Künnapuu koos Rutikvere rahvaga. Foto Päinurme koduloomuuseumi kogust

Ajast aega on külaühiskonnas peetud lugu meestest-naistest, kes valdavad pillimängimise kunsti. Külapillimehed olid need, kes meeleoluka rahvamuusikaga tõid kirevust halli argipäeva ning muutsid rõõmsaks perekondlikud tähtpäevad, simmanid, kogukondlikud suursündmused.

Laupäeval, 24. augustil korraldab Päinurme külaselts rahvamuusikapäeva, et avaldada austust legendaarsetele meestele-naistele, kes Päinurme-Rutikvere-Vaali piirkonnas rahvakultuuri elus hoidnud. Kell 13.00 Päinurme rahvamajas algava rahvamuusikapäeva avab rahvaduo „Hää miil“ kontsert. Kalle Vassila (kannel/kitarr/laul) ja Raul Roosiväli (lõõts/laul) viivad meeleolu rahvalike pillilugudega poole sajandi tagusele külapeole. Kell 14.00 meenutavad kaasaegsed sõna, pildi ja helilindi vahendusel legendaarseid Valga, Künnapuu ja Siibrite perede pillimehi.

Avatud teemakohane väljapanek. Rahvamuusikute mälestuseks istutatakse Päinurme parki tammepuud. Külastamiseks on avatud Päinurme koduloomuuseum. Kell 16.00 annavad rahvamaja saalis kontserdi Koigi kultuuriseltsi solistid ja ansamblid. Päeva lõpetab meeleolukas filmikohvik.  24. augustil toimuv Rahvamuusikapäev on huvilistele tasuta.

 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background