Rapsitehase ehitus jätkub uue töövõtjaga

Rapsipõld; foto: eestielu.goodnews.ee

Imaverre Eesti põllumeeste ühisettevõttena rajatava õlikultuuride tehase rajamine jätkub vaatamata senise peatöövõtjaga Wesico tekkinud tagasilöökidele.

PRIA on kinnitanud uue ehitaja kasutamise ning kuivati ja mahutipargi töödega plaanitakse valmis saada juba sel kevadel. Wesico poolt projekti venimisega tekkinud kahjude üle otsustab kohus ning ettevõtte põhitegevust see hetkel ei sega. Ka õlitootmise tehas on projekteerimise lõppjärgus ja peaks valmima 2020. aastal.

Pärast lepingu lõpetamist Wesicoga on Farm In Productions saanud PRIAlt vajaliku kooskõlastuse uue ehitaja kasutamiseks. Sellele eelnes põhjalik hetkeolukorra kaardistus ehitusobjektil ning ehitushange, mille võitis seni samas ka seadmete tarnija ja paigaldajana tegutsenud RV OÜ.

Tööd esimese etapi – teraviljakuivati ja mahutite – ehitustööde lõpetamiseks jätkuvad, soovitud kuivatuse ning teravilja hoidmise võimekus peaks Imaveres saabuma märtsis.

Farm In Productions OÜ on Eesti põllumeestele kuuluv ettevõte, mille eesmärgiks on rajada Imaverre õlikultuuride töötlemise tehas koos kuivati ja mahutipargiga. Projekti kogueelarve on 8 miljonit eurot. Tootma hakatakse seal rapsiseemnest rapsikooki ja rapsitoorõli. Aastas suudab tehas töödelda 42 000 tonni rapsiseemet.

Uue tehase näol on tegemist Eesti piimatootjate ühisprojektiga, kuhu asutajaliikmetena panustavad investeeringutega Eestimaa Piimatootjate Ühistu, Piimandusühistu E-Piim, Saarema Piimaühistu, Rakvere Piimaühistu ja Metsaküla Piim AS. Lisaks on tööstuse projekti osakapitali investeerinud veel 11 põllumajandustootjat.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background