Rattaorienteerujad tegid medalisõite

Põlva lähistel Mammastes toimusid Eesti meistrivõistlused ja samaaegselt ka Baltimaade lahtised meistrivõistlused rattaorienteerumises.

Kahel võistluspäeval selgusid parimad kolmel võistlusalal: sprindis, lühirajal ja tavarajal. Osalemas olid kõigi kolme Balti riigi ning lisaks ka Venemaa ja Soome rattaorienteerujad. Järvamaa orienteerujatele olid võistlused edukad ja medalivõiduni jõuti mitmes võistlusklassis.

Meeste eliitklassis oli Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlastest võistlemas Priit Poopuu. Sprindirajal võitis ta 26 mehe konkurentsis pronksmedali ja lühirajal saavutas 4. koha. Nende tulemustega kindlustas Poopuu endale koha Eesti koondises augusti alguses Taanis toimuval rattaorienteerumise MM-il.

Noormeeste M17 klassis võitis Mehis Udam tavarajal 23 noormehe seas Eesti meistritiitli ja Balti meistrivõistluste arvestuses hõbemedali ning sprindis pronksmedali.

Samas vanuseklassis saavutas Maanus Udam tavarajal 6. koha ja sprindis 8. koha, Artur Soo sprindis 7. ning lühi- ja tavarajal 10. koha ning Raiko Alliksaar lühirajal ja sprindis 11. koha.

Meesjuunioridest sai Raiko Marrandi lühirajal 4. koha ning sprindis ja tavarajal 5. koha.

Veteranide M60 klassis võitis Raul Laas kümne mehe konkurentsis nii Eesti kui Balti meistrivõistlused tavarajal, teenis kuldmedali Eesti meistrivõistluste lühirajal ja hõbemedali sprindis ning Balti meistrivõistlustel saavutas nendel distantsidel vastavalt 2. ja 3. koha.

Paul Poopuu võitis Eesti ja Balti meistrivõistlused sprindis, Eesti meistrivõistluste lühirajal sai ta hõbemedali ning Balti meistrivõistluste arvestuses pronksi.

Järgmised Eesti meistrid selguvad augusti keskel Palamusel sprindialadel, ent juba selle nädala lõpus selgitatakse Aegviidu lähistel Ännijärvel välja Järvamaa orienteerumismeistrid.