Rene Viljat paneb oma teadmised proovile. Vaata, milliseid motiveerivaid auhindu mees lubab!

Rene Viljat. Foto: Jan Vutt

24.septembril esietendub Piibe Teatri uus lavastus Rabasaares, Tapa vallas.

Nostalgiline ja lustakas näitemäng tööstuskülast rabade keskel kannab nime “Vaikuse saar (Rabasaare lugu)”. Autor ja lavastaja Arlet Palmiste. Etendused on praeguseks välja müüdud.

Etenduse eel astus Tre raadio stuudiost läbi Türilt pärit fotograaf ja ajaloohuviline Rene Viljat, kel paar aastat tagasi ilmus pea paarisajaleheküljeline raamat Lehtse kandi Rabasaarest ja selle ajaloost.

Muuhulgas selgus jutuajamisest,miks pole jäänud Rabasaarele, turbatööstuse külla, kus kunagi elas üle 600 inimese, ja mis hetkel kuulub kaitseväele, enam ühtegi inimest  (kõige valjumaks hääleks on seal linnulaul).

Kõik Piibe Teatri etendused “Vaikuse saar” 24-27.septembrini algavad kolmveerandtunnise jalutuskäiguga Rabasaarel. Giidiks Rene Viljat.

Rene Viljat lubas ka Tre raadio eetris, et kes suudab jalutuskäigul esitada asjakohase Rabasaart puudutava küsimuse, millele ta vastata ei suuda, saab auhinnatud – kui selleks on naisterahvas, ootab teda raamatu autori poolt õhtune kojusaatmine, kui meesterahvas, saadakse teadjamaks hea haugipüügikoha võrra.

Jutuajamine Rene Viljatiga on kuulatav siin:

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background