Retro võitis Järvamaa karika meeste korvpallis

Järva karika võitnud Retro tiim

Eelmisel nädalavahetusel peeti Järva-Jaani võimlas teistkordselt Järvamaa karikavõistluseid meeste korvpallis. Käesoleval aastal registreerus võistlusele kaheksa võistkonda, kes jagati loosi ja võistkondade sooviavalduse järgi kahte alagruppi.

Võistluse korraldaja Raigo Prants annab teada, et  A-alagrupi moodustasid: Järva-Jaani/BC Suits, Ambla, Türi ja Paide võistkonnad. Alagrupp sisaldas nii ühepoolseid, kui ka põnevaid lahinguid. Oodatult oli teistest mõnevõrra parem Ambla võistkond, kes näitas head mängu nii rünnakul, kui ka kaitses, haarates sellega alagrupi esimese koha.

Teise koha saavutas Türi võistkond, kes oli Järva-Jaani/BC Suits ja Paide võistkonnast mõnevõrra parem. Kolmanda koha alagrupis sai eelmise aasta üllataja BC Suits, kes oli ridu täiendanud Järva-Jaani mängijatega. Järva-Jaani/BC Suits pakkus visa vastupanu nii Türile, kui ka Amblale, kuid oodatud edu see sellel korral ei toonud. Võit saadi Paide võistkonna üle, kus olid kaasa tegemas nii mõnigi varasemalt Järvamaa meistrivõistlustel osalenud mängija.

B-alagruppi sattusid loosi tahtel Retro, Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool, Väätsa ja KK7. Antud alagrupis oli ühtlaseid mänge rohkem ja võidud otsustati nii mõneski mängus viimase sekundi visetest. Alagrupi võit läks teenitult Retrole, kes näitas eeskätt head mängu kaitses. Teise koha saavutas Väätsa meeskond, kelle mäng oli tavapärasest rabedam, kuid tänu heale koostööle suudeti vajalikud kaks võitu alagrupist kätte saada. Kolmandaks jäi kodusaalis mänginud Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool, kes osutas südi vastupanu nii Retrole, kui ka Väätsale. Võidud nimetatud meeskondade vastu jäid mõne punkti kaugusele. Oodatud võit saavutati KK7 üle, kes jäi alagrupi neljandaks.

Mängude teisel päeval jätkati  kohamängudega, kus ennelõunal mängiti välja 5.-8.koht. 7.-8.koha peale mängisid KK7 ja Paide võistkond. Südi vastupanu osutanud Paide andis endast parima, kuid sel korral noori KK7 mängijaid alistada ei suudetud. 5.-6. koha heitlus oli Järva-Jaani meeste omavaheline mäng. Kohtumise algus oli närviline ja kaitsest lähtuv. Mõlemad meeskonnad Järva-Jaani/BC Suits ja Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri Kool pidid oma taktikat oluliselt muutma. Esimene poolaeg möödus tasavägiselt ja võidu võimalus oli mõlemal meeskonnal. Seekord oli parem JJG/PK, kes saavutas viienda koha ning JJ/BC Suits vastavalt kuuenda koha.

Poolfinaalid üllatusi seekord ei pakkunud. Ambla, kes võrreldes alagrupi mängudega oli ridu täiendanud, võitis Väätsat. Türi meeskonda tabas ebameeldiv üllatus, kui selgus, et poolfinaaliks on kohal vaid 3 meest. Õnneks leiti kiirelt ka neli mängijat ning väikese möönduse ja vastaste koostöö valmidusega, sai poolfinaal Retro vastu mängitud. Võit seejuures Retrole.

Kolmanda ja neljanda koha otsustasid Türi valla mehed. Antud mängus oli samuti sportmehelikkus suure tähega esindatud ja mäng Vääts ning Türi vahel peeti 4-4 vastu. Võitjana väljus Türi valla derbist Väätsa võistkond.

Finaalmäng peeti Retro ja Ambla vahel. Alates esimesest minutist oli mängus pinge õhus ja närvilisust tunda ka väljaku kõrval. Oma osa teravusest said üksteiselt nii vastasmängijad, kui ka loomulikult kohtunikud. Tabavaid viskeid ja ilusaid momente pakkunud esimene poolaeg lõppes üllatuslikult Retro paremusega. Teisel poolajal pusis Ambla, mis pusis ja vahepeal suudetigi mängu tagasi tulla, kuid otsustavatel hetkedel tabas Retro kaks kaugviset, millega võit Ambla ees endale napsati.

Järva karika  meeste korvpallis võitis teistkordselt  Retro võistkond. Teise koha sai Ambla võistkond, kolmanda Väätsa, neljanda Türi, viienda Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri Kool, kuuenda Järva-Jaani/BC Suits, seitsmenda KK7 ja kaheksanda Paide.

Vähem, kui kuuaja pärast saab avalöögi Järvamaa meistrivõistlused korvpallis.