Richard III ronib Paides uuesti võimule

Foto: Mati Palmet

Paide Teater mängib Eesti ainsas kuningate surma näinud linnas 12.-13.oktoobril uuesti võimutragöödiat „RICHARD3“. Kevadel esietendunud lavastus pälvis palju tähelepanu ning head tagasisidet ning Paide Teater otsustas suursuguse poliittrilleri sügisel taas lavale tuua.

Shakespeare kirjutas „Kuningas Richard Kolmanda tragöödia“ 1592. aastal kuningakoja tellimusel – lihtsalt selleks, et näidata Tudorite dünastia moraalset üleolekut eelkäijaist. Neli sajandit on möödas, kõik on muutunud ja midagi pole muutunud. Ikka kütkestab Richard vaheda meele ja sõnaosavusega, ikka ehmatab inimene, kui märkab, mis mees see on, kellele ta nii andunult kaasa elab. Tundub, nagu poleks Richard sugugi Bosworthi lahingus langenud, vaid naeratab igal õhtul Aktuaalse Kaamera ekraanil või hommikuse ajalehe esikaanel.

Lavastust mängitakse Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval vaid 12.-13.oktoobril, mõlemal õhtul algusega 18.00. „Me ootame saali inimesi igas vanuses ja erinevate taustteadmistega. Kevadel saadud tagasiside tõestas, et lavastust on põnev vaadata nii neil, kes Shakespeare tükiga juba tuttavad, kui ka neil, kes klassikaga varem kokku puutunud ei ole“, sõnab Paide Teatri juht Harri Ausmaa. „Samuti ei saa mainimata jätta, et võimuteemade puudutamine enne kevadisi riigikogu valimisi tundub samuti intrigeeriv.“

Lisaks Paide Teatri trupile teevad lavastuses kaasa mitmed külalisnäitlejad. Laval on Ene Järvis, Ingrid Margus, Steffi Pähn ning Paide Teatrist Joosep Uus, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk. Videopildis ilmub lavale nõiduslik Anne Türnpu. „RICHARD³“ lavastaja on Jan Teevet, kunstnik Freda Purik, valguskunstnik Karolin Tamm, videokunstnik Maria Elizaveta Roosalu, helikujunduse looja Kirill Havanski, mõttetugi Oliver Issak.

Paide Teatris saab sel sügisel näha nelja lavastust. Lisaks septembris esietendunud monolavastusele „KOLETIS“ ning oktoobris mängitavale Shakespeare kuningatragöödiale, tuuakse novembris välja teatri trupi avalavastus „KAITSEALA“ ning detsembris kohtutakse noorema publikuga jõululavastuses „ÕLEST MEES ÕUE ALL“.

Paide Teatri tegemiste kohta saab lisainfot vastavatud kodulehelt www.paideteater.ee

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background