Riigimetsast saab ise kuuse tuua

RMK pakub ka tänavu võimalust riigimetsast endale ise sobiv kuusepuu valida ja koju viia.

RMK peametsaülema Andres Sepa sõnul ei tasu peljata, et jõulupuu metsast koju toomisega metsale midagi halba tehakse ning eelistada seetõttu keskkonnale kahjulikku plastmassist kuuske.

Kuusetoomise muudab lihtsaks RMK koduleht või mobiilirakendus, mille abil on kerge tuvastada riigimetsa asukoht, tutvuda juhistega ning puu eest tasuda.

Metsas olles tuleb kindlasti jälgida kuusetoomise reegleid. Jõulupuu võib võtta sealt, kus tal pole lootust suureks kasvada – teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt. Kindlasti ei tohi kuuski raiuda metsanoorendikest, kuhu nad on inimeste poolt istutatud.

Enne metsa minekut tuleks RMK kodulehel või mobiilirakenduses tutvuda riigimetsade kaardiga ja selgeks teha, kus riigimets asub. Nutitelefonide kasutajad saavad mobiilirakenduse abil juba metsas olles kindlaks teha, et asuvad ikka riigimetsas, kus puuduvad looduskaitselised piirangud ning kust võib kuuske võtta. Kindlasti ei tohi kuuske võtta erametsast ega kaitsealadelt.

Kuuse eest peab olema tasutud enne selle maharaiumist. Hind sõltub puu pikkusest: kuni meetrine kuusk maksab 3 eurot, 1-2-meetrine kuusk 8 eurot, 2-3-meetrine kuusk 13 eurot, 4-meetrine kuusk 23 eurot ja 5-meetrine kuusk 30 eurot. Kuuse eest saab tasuda internetiülekandega või mobiilimaksega.

Metsast toodud kuuske tasuks enne tuppaviimist hoida võimalusel mõnda aega jahedas ruumis, näiteks koridoris või garaažis, kuna nii püsib puu hiljem toas kauem värske.

Täpsed juhised metsast kuusetoomise kohta, riigimetsade kaardi ja muu olulise info leiab aadressilt www.rmk.ee/kuuseke.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background