Riigimetsast toodi ligi 10 000 jõulukuuske

Foto: www.jõulukuusk.ee

Möödunud pühade ajal toodi riigimetsast 9727 jõulukuuske.

Kuuse toomise võimalus avanes detsembri alguses ja siis jõudsid ka esimesed jõulupuud kodudesse. Kõige vilkam kuuse järel käimise aeg on traditsiooniliselt enne pühi, mis mullu langes ka nädalavahetusele. Kõige rohkem osteti 1-2-meetriseid kuuski, mis moodustasid enam kui 50% ostetud kuuskedest. Üle 80% kuuseostudest tehti mobiilimaksega.

Omalt poolt kingib RMK jõulukuused kõikidele asenduskodudele, kes seda soovivad. Sel korral viisid RMK töötajad asenduskodudesse üle 60 kuuse. Samuti ehtis riigimetsast pärit jõulupuu mitmete ühiskondlike institutsioonide ruume.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates 2008. aastast. Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus, aitamaks elus hoida vana kena kommet.

Riigimetsas tohib jõulukuuski raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest ning liinide ja vana metsa alt. Õige kuusekoha leidmine ja puu eest tasumine on tehtud lihtsaks RMK kodulehel oleva kaardi ning RMK mobiilirakenduse abil. Rakendus näitab, kus riigimets asub ning võimaldab tuvastada oma asukoha ja sobiva jõulukuuse eest tasuda.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background