Riigipiir on tänasest kinni

Piirikontroll. Foto: Politsei- ja Piirivalveamet FB

Alates tänasest kehtestati valitsuse otsusel kogu riigipiiril ajutiselt piirikontrollid, et tõkestada koroonaviiruse levikut.

Siseminister Mart Helme ütles, et inimestel palutakse jääda Eestisse ja mitte reisida. Teise riiki minnes võib jääda karantiinipiirkonda ning koju pääsemine on väga raske ja kohati võimatu. Eestisse on alates tänasest õigus tulla kõikidel Eesti kodanikel ja elanikel, sealhulgas tähtajalise elamisloa või –elamisõigusega isikutel.

Reisidokumentide kontrollimise kõrval kogutakse jätkuvalt kogu info piiriületajate teekonna, terviseseisundi ning võimalike kokkupuudete kohta nakkusohtlike inimestega. Piiri ületamisel on nõutav kehtiva isikutunnistuse olemasolu ning ka Eesti-sisesel liikumisel soovitatakse isikut tõendavat dokumenti kaasas kanda.

Riiki pääseb rahvusvahelist kaubavedu, sh toidu- ja meditsiinikaupade vedu teostav transport ning lisaks ka elutähtsat teenust osutavad inimesed, näiteks kütusetarnijad. Eesti riiki tohivad transiitkoridorina läbida ka välismaalased, et jõuda oma koduriiki, juhul kui neil ei ole COVID-19 haigusnähte.

Välismaalased, kes töötavad Eestis viisaga või viisavabalt, pärast 17. märtsi Eestisse tagasi ei pääse. Juhul, kui nad juba viibivad Eestis, on neil võimalik Eestis edasi olla või soovi korral riigist lahkuda.

COVID-19 kahtluse ja diagnoosiga inimestel on kohustus järgida isolatsiooni tingimusi – inimene peab olema 14 päeva tubastes tingimustes nii, et ta ei puutu teiste inimestega kokku. Kui temaga viibivad samades ruumides koos ka teised, peavad ka nemad isolatsiooni jääma.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background