Riik läheb 1. juulist üle e-arvetele

Rahandusministeerium tuletab meelde, et alates 1. juulist läheb riigi raamatupidamine üle e-arvetele ja avalikule sektorile saab saata ainult e-arveid.

E-arvetele lähevad üle kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse ametid ja asutused, näiteks lasteaiad ja koolid ning muud avalik-õiguslikud juriidilised isikud, näiteks linnad, Töötukassa, riigi- ja kohaliku omavalitsuse sihtasutused, noorte-, huvi- ja päevakeskused.

Muudatus puudutab kõiki avaliku sektoriga arveldavaid raamatupidamiskohuslasi. Kas klient kuulub avalikku sektorisse, saavad ettevõtjad ja organisatsioonide esindajad kontrollida saldoandmike infosüsteemist.

Kui ettevõte või organisatsioon ei kasuta raamatupidamistarkvara või tal puudub e-arvete saatmisvõimalus, saab e-arvet tasuta ja piiramatus koguses saata läbi e-arveldaja infosüsteemi, mis asub Registrite ja Infosüsteemide Keskuse ettevõtjaportaalis. Lisaks riigi poolt pakutavale tasuta e-arvete saatmisvõimalusele saavad ettevõtjad pöörduda e-arvete operaatorite poole, et leida oma ettevõttele või organisatsioonile sobiv võimalus e-arvete saatmiseks.

E-arve on masinloetav arve, mis sisestatakse süsteemi üks kord ning milles olevad andmed on arvutite vahel masinloetavad.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background