Riik toetab FIE-sid sotsiaalmaksu tasumisega

Riik tasub füüsilisest isikust ettevõtjatele esimese kvartali sotsiaalmaksu avansilised maksed, et aidata kriisiga kaasnevate majandusraskustega toime tulla.

Rahandusminister Martin Helme ütles, et riik kannab FIE-de esimese kvartali sotsiaalmaksu avansilise makse summa nende Maksu- ja Tolliametis olevatele ettemaksukontodele. Kui FIE on avansilise makse juba tasunud, saab ta seda raha kasutada ükskõik, millise maksukohustuse katmiseks kas kohe või tulevikus ja võib küsida selle oma pangakontole.

Kui palga väljamakse on väiksem kui sotsiaalmaksu kuumäär, siis märtsis, aprillis ja mais pole ettevõtjatel kohustust tasuda sotsiaalmaksu vähemalt kuu määralt.

Nii FIE-dele kui teistele maksumaksjatele ei arvutata ega määrata kahe kuu jooksul ehk 1. märtsist kuni 1. maini maksuvõlgadelt intresse ja neid ei tule ka hiljem tasuda.

Meede puudutab nii varem tekkinud maksuvõlgadelt intressi arvestamist ja tasumist kui ka alates 1. märtsist tekkinud ja tekkivatelt maksuvõlgadelt intressi arvestamist. Intresside tasumine peatatakse ka ajatatud maksuvõla puhul. Alates 1. maist taastub tavapärane intressi arvestus, kuid siis juba senise 0,06% asemel määraga 0,03% päevas.

Maksuvõlgade ajatamise korral saab Maksu- ja Tolliamet õiguse vähendada intressi määra kuni 100%. Hetkel on maksimaalne võimalik intressi vähendamine 50%.

Eriolukorra ajal tuleb endiselt korrektselt ja tähtaegselt esitada maksudeklaratsioone ja kui vähegi võimalik, tasuda makse õigeaegselt.

Makseraskustesse sattudes tuleb ka FIE-del maksudeklaratsioonid korrektselt esitada, sest muidu ei ole riigil võimalik saada adekvaatset hinnangut ettevõtjate seisust. Maksuvõla tekkimisel soovitatakse see ajatada. Maksukohustust saab e-MTAs ajatada ka siis, kui selle tasumise tähtpäev ei ole veel saabunud, kuid deklaratsioon on juba esitatud.

FIE-l tasub arvestada, et kui ta peatab Äriregistris oma tegevuse, katkeb 2 kuu pärast tema ravikindlustus. Seega need, kellel on ravikindlustus just FIE-na registreerimisest tulenevalt, võiksid tegevust pigem mitte peatada.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background