RMK uus rakendus aitab loodust avastada

Alates eilsest on kõikidel loodushuvilistel võimalus alla laadida RMK uus mobiilirakendus, mille abil muutub looduses liikumine ja selle planeerimine lihtsamaks.

RMK loodusteabe teemajuhi Kaidi Jõesalu sõnul on uus rakendus loodud just looduses liikujate vajadustele mõeldes.

Rakendusest leiab RMK matkatee ja matkaradade rajajooned, kõikide RMK külastusobjektide asukohad, kohalesõitmise juhised, varustatuse ja fotod. Samuti võimaldab rakendus läbi kasutaja asukoha positsioneerimise leida inimesele kõige lähemad objektid. Suureks boonuseks on aluskaardina kasutatav Maa-ameti kaart, mille abil leiab loodusest üles ka kõige pisemad teed ja rajad.

Jõesalu lisas, et kuna looduses liikumine kogub üha enam populaarsust, on oluline tagada matkaradadel liikujate turvalisus ja vähendada nende eksimisvõimalust. Uues rakenduses kuvatavate matkaradade rajajoonte abil on võimalik oma liikumistrajektooril silm peal hoida ja veenduda, et valitud tee viib soovitud kohta. Kui raja märgistus metsateel liikudes silmist kaob, on rakenduses oleva kaardi alusel lihtne end õigele teele tagasi juhatada.

Uus rakendus „RMK Loodusega koos“ on kasutatav eesti, vene ja inglise keeles nii iOS kui ka Android tarkvaral töötavates seadmetes.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background