Romutajad võtsid mõõtu. Lisatud FOTOLINK!

Laupäeval toimus Türil kunagise metsakombinaadi territooriumil järjekordne Kesk-Eesti Romuring.

Erinevalt romurallist, kus eesmärgiks on teiste autode hävitamine, on romuringi mõtteks võimalikult paljude ringide läbimine.

Esimesed sõitjad läksid rajale keskpäeval ja viimased õhtul kella 19 paiku. Võistlusringi pikkuseks oli 650 meetrit ja rajal oli nii kruusa-, asfalti- kui ka pinnaselõike. Pealtvaatajatele jagus põnevust ja närvikõdi algusest lõpuni: 3 autot süttis põlema ja kahe sohvri jaoks lõppes võistlus katuse peal. Pärast põhisõitude lõppu tegid julgemad autodega ka kaugushüppeid.

Naistest saavutas Kesk-Eesti Romuringil esikoha nr. 89 Kristiina Pihlakas, kes läbis 39 ringi. Teise koha sai nr. 105 Jana Mäeväli, kes läbis 38 ringi ja kolmanda koha nr. 94 Enely Viru, kes läbis 37 ringi. Parima ringiaja 54,28 km/h sõitis välja nr. 85 Marianne Juhkam, kes üldarvestuses jäi ebaõnnestunud finaalsõidu tõttu 16. kohale.

Meeste arvestuses oli parim nr. 17 Kert Fuks, kes sai kirja 52 ringi. Teiseks tuli samuti 52 ringi läbinud nr. 37 Janek Lauk ja kolmandaks nr. 135 Andrus Kallaste, kes läbis 51 ringi. Parima ringiaja 58,972 km/h sõitis välja nr. 67 Arto Viru, kes üldarvestuses pidi leppima 69. kohaga.

Kaks autot olid rajal ka Kesk-Eesti Tre Raadio ja ajakirja TrePluss kirjadega, millel olid veel lisaks raadio heade partnerite Paide Maksimarketi ja tankla Õlitäht kleepsud. Masinate nr. 1 ja nr. 2 roolis olid vastavalt poeg ja isa Kevin ja Gabriel Kerk.

Gabriel Kerkil õnne polnud – tema sõiduk süttis põlema siis, kui rajale jäi veel üle 60 auto ja läbitud oli 16 ringi. 15-aastane piloot Kevin Kerk osutus olema kõvemast puust ning 31 läbitud ringi ja  33. koht ligi 100 sõitja seas nii halastamatul võidusõidul oli tubli algus.

Ühtekokku läks Kesk-Eesti Romuringil starti 22 naist ja 96 meest.

Pildigaleriid vaata SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background