Röövel Hotzenplotz seikleb täna Paides

Eesti Noorsooteater (endine NUKU teater) mängib perelavastust „Röövel Hotzenplotz” Paide vallimäel täna, 1. augustil kl 18.00.

„Röövel Hotzenplotz” esietendus NUKU teatri Ferdinandi saalis 15. septembril 2019, kuid lavastuse loojatel on algusest peale unistus mängida seda lugu ka vabas õhus. Nimelt tegutseb lavastuses rändtrupp, kes sõidab vankriga linnast linna ja etendab lugu hirmuäratavast röövel Hotzenplotzist, kasutades rütmipille, maske ja lennukat fantaasiat.

Niisiis on tempokas perelavastus otsekui loodud suviseks ringireisimiseks ning äsja teatri nimetuse sisuga kooskõlla viinud Eesti Noorsooteater teeb uue nime all oma esimese ringreisi just selle lavastusega.

Humoorika röövliloo tegevus areneb väikeses linnakeses, kus kõik paistab olevat imehästi, kuni hirmuäratav röövel Hotzenplotz murrab end vangimajast vabadusse ja pistab nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on Kasperlile ja Seppelile valmistanud. Nii saab alguse hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.

Noorsooteatri kunstilise juhi ja lavastaja Mirko Rajase sõnul paneb vabas õhus mängimine tema lavastuse tõeliselt proovile. „„Röövel Hotzenplotz” on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks,” märkis Rajas.

Pöörases röövlimürglis mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Doris Tislar, Sander Roosimägi, Karl Sakrits ja Risto Vaidla.

Lavastus on suunatud teatrisõpradele alates 7. eluaastast. Pilet kõigile 12 €.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background