Sajad teenetemärgid jõuavad Järvamaale

Läheneval Eesti Vabariigi sünnipäevakuul saab Järvamaa Muuseumis külastada näitust Eesti riiklikest ja ametkondlikest teenetemärkidest.

Väljapanek on pühendatud saja aasta möödumisele Tartu Rahulepingu sõlmimisest ning näha saab Vabaduse Risti, Valgetähe, Maarjamaa Risti, Riigivapi, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse. Samuti leiab näituselt Kaitseliidu, selle malevate ja allorganisatsioonide aumärke, Kaitseväe, Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti teenetemärke, aga ka Kaitseministeeriumi ning Kaitseväe teenete-, teenistus ja tunnusmärke.

Välja on pandud ka kiriklikud ja seltside aumärgid ning samuti linnade ja valdade au- ja teenetemärgid ning erinevate asutuste ja organisatsioonide tunnustusmärgid.

Muuseumi teadusjuht Ründo Mülts lisas, et põneva näitusega käib kaasas haridusprogramm, mis sobib igas eas kooliõpilastele ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja kunstiõpetuse tundide mitmekesistamiseks. Kindlasti pakub näitus põnevust ka küpsemas eas külastajatele ning neile huvilistele, kes tulevad Kaitseliidu vormiriietuses, on näituse külastamine tasuta.

Lisaks ilmestab näitust meeleolukas filmiprogramm. Külastajatel on udupildi vahendusel võimalus piiluda teenetemärkide meistrikoja argipäeva ja näha saab Vabariigi Presidendi ametitunnuse valmimise lugu.

Näituse on koostanud Vabariigi Presidendi Kantselei, OÜ Miniplast, Herald, Märgikoda, kollektsionäär Mart Puusepp ja Saaremaa muuseum ning selle korraldamisele aitab kaasa Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliit.

Aumärkide näitus „Eesti tänab“ avatakse Järvamaa Muuseumis esmaspäeval, 20. jaanuaril kell 16 ning uudistada saab seda 22. märtsini.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background