Samuel Golombi filateelianäitus jõudis Järvamaale

Eile avati Järvamaa Keskraamatukogus Virumaa koguja Samuel Golombi filateelianäitus „Concerto grosso – kontsert postmargile ja orkestrile“.

Raamatukogu III korrusel on väljas üle 20 näituselehe, kus on postmarke, Esimese Päeva Ümbrikke, postkaarte ja eritempleid, kus kujundusliku motiivina on kasutatud muusikateoste noodifragmente või stseene ooperitest ja ballettidest.

Paides näitab koguja Samuel Golomb seda osa mahukast näitusest, mis on seotud Eesti, Läti, Leedu, Rootsi ja Soome muusikaga. Näituse koostaja koos muusikaliste postmarkidega tutvustab ka muusikateoste sisu ja loomislugu.

Praegu on Tapa Kultuurikojas eksponeeritud veel üks Samuel Golombi näitus „Filmikaadrid margialbumis“, mis valmis filmifestivali Kino maale programmi raames.

Golomb on eelnevatel aastatel erinevates Eesti paikades eksponeerinud mitmeid teemanäitusi, näiteks „Eesti kirjanikud postmarkidel“, „Muusikapillid ja filateelia“, „Minu tähed Tooras“ ja „Postmargi kolmas elu“.

Filateelianäitust „Concerto grosso – kontsert postmargile ja orkestrile“ on eksponeeritud juba Tartus, Kiviõlis ja Pärnus. Järvamaa Keskraamatukogus saab näitust vaadata novembrikuu lõpuni.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background