SEB Heategevusfond avas õppestipendiumi sügisvooru

SEB Heategevusfond avas eile õppestipendiumi sügisvooru, mille raames antakse 2019. aastal välja stipendiume summas 60 000 eurot.

Õppestipendiumile võivad kandideerida kõik kuni 25-aastased eestkosteperes, hooldusperes, turva- või asenduskodus elanud või elavad noored, kes on õpilased või alustavad täiskoormusega õpinguid septembris 2019.

Stipendiumi saavad taotleda ka noored emad ja isad, kes on lapsevanemaks saanud enne 19. eluaastat ning on stipendiumi taotlemise ajal mitte vanemad kui 25 ja soovivad alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega põhikoolis, gümnaasiumis, kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Esmakordselt pakub SEB Heategevusfond elluastuja stardikapitali, mis on mõeldud noortele iseseisva elu alustamiseks või kodu sisustamiseks. Taotleda saavad seda kuni 25 aasta vanused täisealised asendus- või perekodus ja hooldusperes elanud noored, kes on kandideerimise hetkel järelhooldusteenusel või iseseisva eluga alustanud enne jõustunud seadusemuudatust (SHS § 45 jõust. 01.01.2018), kuid õpivad täiskoormusel põhi-, kesk-, kutse- või kõrghariduse astmel.

Stipendiumile kandideerimine on avatud 23. septembrini. Vajalikku infot õppestipendiumi programmi kohta leiab SIIT.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background