Selgunud on Järvamaa noortevaldkondade aasta tähed

Foto: Helje Mets/Järvamaa Omavalitsuste Liit

Järvamaa Noortekogu on viimase viie aasta jooksul korraldanud Järvamaa noortevaldkonna tunnustuskonkurssi, viimased aastad on seda tehtud koostöös Järvamaa Omavalitsuste Liiduga, nii ka sel aastal.

Tänavu esitati tunnustuskonkursile viide kategooriasse 35 nominenti.

Pidulik tunnustussündmus toimus 5. detsembril Paide muusika- ja teatrimaja kammersaalis.

Aasta noorsootöötaja preemia pälvis Türi põhikooli huvijuht Merit Puna, kes on panustanud pikaajaliselt noorsootöö maastiku. Taotluses on välja toodud just kõige tähtsam ja selleks on inimese areng. Kui algusaastad on olnud keerulised, on hetkel saavutanud Merit tunnustuse noortelt ja oma piirkonnalt. Just noortega koos kasvamine ja arenemine on see, mis eristas teda teistest kandidaatidest, samuti tema suur ampluaa ning julge tegutsemistahe ja oskus.

Nominendid: Tene Must, Merit Puna, Lea Traks, Erika Teras ja Elen Pent.

Aktiivse noore preemia sai Türi põhikooli õpilane Triin Sooäär, kes võrreldes teiste kandidaatidega jäi silma väga suure panusega noorsootöö valdkonda ning eriilmelisusega. See et ta suudab korraga toimetada nii kogukonna kui vabariiklikul tasandil. Ta on seejuures hea õpilane ning eeskujuks teistele. Olles ise vaid 9. klassi õpilane teeb ta silmad ette väga paljudele enda vanustele. Tema tegutsemine on järjekindel ning eesmärgipärane. Triin esitati konkursile kolme erineva organisatsiooni poolt.

Nominendid: Tuuli Oja, Triin Sooäär, Sabine Krais, Paula Kivimäe, Lisette Haug, Lisete Palmi, Kirke Perillus, Kadi Kõrts, Iti-Kärt Nursi, Hans Artur Ehman, Grete Roos, Gerle Rännik, Elizabeth Lindjärv, Eliise Joost, Arli Orlovski ja Anete Raabe.

Aasta sõbralikuma kooli tiitli sai Türi põhikool, kellel on väga suur ampluaa noori suunavatel tegevustel, peale koolisiseste traditsiooniliste sündmuste on käsil ka rahvusvahelised ning maakondlikud tegevused. Võrreldes teiste taotlustega oli taotluses välja toodud väga palju erinevaid tugevusi ning analüüsitud. Rõõm oli näha, et taotluse oli saatnud õpilasesindus, mis näitab noorte tunnustust oma koolile.

Nominendid: Koeru keskkool, Türi põhikool, Imavere põhikool ja Albu põhikool.

Aasta noorte sõbraks nimetati Paide linn. Paide on saavutanud viimase aasta jooksul väga palju, teostatud on erinevaid võimalusi noortele ning seda erinevates valdkondades ja erinevates asukohtades. Haldusjärgselt ei ole unustatud Roosna-Allikut ega Paide kesklinna. Ühele omavalitsusele nii paljude võimaluste loomine noortele on tunnustamist väärt. Lisainfona soovime välja tuua lastevanemate tähtsuse noore elus ja toetamise.

Nominendid: Urve Vene, Paide linn ja Tanel Teas.

Noorsoovaldkonna aasta teoks sai noorte linnaruumiprojekt „Paide noortele“. Aasta tegu jäi silma enda jääva väärtusega ning noorte enda panusega kogukonda. Kui teised tegevused on pigem ühekordsed või suunatud gruppidele siis antud tegu on jääv avatud kõikidele ning loodud noorte poolt.

Nominendid: Öökool 2019 “Meil on veel aega”, Suppama Hiit treening, Pump Track, Paide Kunstikool uues kuues, Paide kinonädal 2019, Noorte linnaruumiprojekt “Paide noortele”.

Tunnustuskonkursil Aasta Tähed oli kuus kategooriat: aktiivne noor, noorsootöötaja, aasta tegu või koostöö, noorte sõber, noorte pidur ja noortesõbralik kool. Esimese kahe kategooria parimad valis välja Järvamaa Omavalitsuste Liidu ja Järvamaa Noortekogu ühiskomisjon ning võitjad saavad lisaks tunnustusele ka rahalise preemia, teiste kategooriate parimad valis välja Järvamaa Noortekogu. Esmakordselt oli võimalik Järvamaa kogukondadel oma koole märgata ja esitada nad kategooriasse noortesõbralikum kool.

Aasta noorsootähtede valimisele eelnes Järvamaa noortekonverents “Minu elu”, kus tõsteti noorte teadlikkust nii vaimse tervise kui ka karjäärivalikutega seotud teemadel. Läbi mitmete huvitavate esinejate kogemuste ning elulugude said kõik juurde huvitavaid nippe ning mõtteid, kuidas just enda elu teha kõige huvitavamaks ja põnevamaks ning kuidas seejuures valusalt mitte kukkuda.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background