Selgunud on Türi valla aasta tegu, tegija ja küla

Käesoleval nädalal selgusid Türi valla aasta tegu, aasta tegija ja aasta küla laureaadid.

Türi Vallavalitsus määras aunimetuse aasta tegu 2018 üritusele „Ajalooline rongkäik-rännak „100 aastat Türil.”

Omanäoline rännak-rongkäik läbi Türi ajaloo pälvis laialdase tähelepanu ja oli ilus kingitus vabariigi juubeliaastal. Rongkäigus olid esindatud aastad 1926-2018.

Sündmuse ettevalmistamisse ja läbiviimisesse oli kaasatud kogukond, Türi valla endised ja praegused ettevõtjad, asutused, üksikisikud jt. Ettevalmistused toimusid pea aasta, ajaloolise poole aitas kokku panna ajaloolane Ago Pajur. Rongkäigus osales ligemale 300 inimest, pealtvaatajaid jagus raudteejaamast kuni lauluväljakuni.

Näha sai Türi ajaloos olulisi hetki alates Laupa mõisahärra Taubest päris hobukaarikul kuni tänapäevase tehnikani välja.

Türi Vallavalitsus määras aasta tegija 2018  tunnustuse  ettevõttele AS GoProperty, Türi linnas Kaare tänava ettevõtlusala arendamise eest.

AS GoProperty (Go Kinnisvara) on ettevõtte, kes aitab kaasa ettevõtluse arengule Türi linnas.

2018 aasta on märkimisväärne just Kaare tööstusküla (Kaare 25) arendamine. Täna on koondunud territooriumil kokku 26 erinevat ettevõtet ja 3 eraisikut. Kaare 25 territooriumi võib täna nimetada kui ühte suuremat „tööandjat” Türi vallas. Igapäevaselt on territooriumiga seotud ca 170 inimest.

Lisaks Kaare 25 territooriumile haldab/arendab GoProperty ka veel Jaama tn. äärseid kinnistuid – Türi raudteeait, reisikeskus ja Jaama tn. laadimisplatsid. Antud pindadele on GoProperty loonud sobilikud tingimused 11-le ettevõttele. Lisaks ettevõtluse arengule aitab GoProperty suvel noortel koolivaheajaks tööd leida.

Türi Vallavalitsus määras aunimetuse „Aasta küla 2018″ Väätsa alevikule, millega kaasneb preemia suuruses 500 eurot.

Väätsa ja selle ümbruse inimesed on kokkuhoidvad ja koostegevad. Nii kool kui ka lasteaed  võtavad kogukonna tegevusest aktiivselt osa olgu selleks siis „Lumememmede paraad”, „Kortermajade Festival” või „Kaunistatud vaateaknad”.

Väätsa inimeste eestvedamisel ehitati Väätsa rabasse 1,7km laudtee. Tegemist oli tõelise kogukonna sündmusega, sest töö ise oli väga raske.

Väätsal tegutseb eakate selts Ristikhein, mis on Järvamaa üks aktiivsemaid omataoliseid ühendusi. Kohaliku ettevõtja eestvedamisel valmib igal aastal Väätsa jäärada, suvel avati järvele wake park. Väätsal toimuvad paljud spordisündmused nagu jalgpall, orienteerumine, jalgrattasõidud, jooksud, petanki mängimine, võrkpall, murutraktorite kestvussõidu Eesti Meistrivõistlused, kalapüügivõistlused jne.

Väätsa suurema heakorra avalikus ruumis korraldab vallavalitsus ja see on läbi aegade olnud tasemel. Eraomandid on korras, muru alati niidetud, see teeb piirkonna silma jaoks kauniks ja liikumise nauditavaks. Väätsa mõisapark on korrastatud ja ilus, muid objekte korrastavad inimesed Teeme Ära talgute raames igal aastal.

Türi valla tänukiri ja mälestusese tublimatele antakse üle 22. veebruaril kell 19 Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul tähistamisel Türi kultuurikeskuses.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background