Sellest aastast pakub noortele karjäärinõustamist Eesti Töötukassa

1. jaanuarist alustas Eesti Töötukassa juures tööd Karjäärikeskus, mis pakub karjäärinõustamist ja karjääriinfot kõigile soovijatele, sealhulgas koolinoortele.

„Muudatusega seoses laieneb töötukassa vastutusvaldkond noorte suunal oluliselt – siiani oleme tegelenud noortega peamiselt nende tööotsingute kontekstis ja vahendanud tööturuga seotud infot. Edaspidi muutub tihedamaks koostöö koolide ja õpilastega just teadlike valikute tegemiseks tulevikus,“ kirjeldas muudatusi Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Töötukassa on viimase poole aastaga oma karjääriteenuste süsteemi ümber kujundanud ning integreerinud SA Innove Rajaleidja noortele pakutud teenused olemasolevate karjääriteenustega. Lisaks karjäärinõustamisele ja karjääriinfo vahendamisele vastutab Eesti Töötukassa sellest aastast ka karjääriteenuste metoodika arendamise, kvaliteedijuhtimise, seire- ning analüüsitegevuse eest.

Vabariigi Valitsus võttis 2018. aasta aprillis vastu karjääriteenuste ümberkorraldamise tegevuskava, mille tulemusena asus Eesti Töötukassa alates 1. jaanuarist 2019 osutama karjäärinõustamise ja karjääriinfo teenuseid kõigile soovijatele, sealhulgas koolinoortele. Selleks ühendati SA Innove Rajaleidja keskuste karjääriteenused Eesti Töötukassa karjääriteenuste süsteemiga.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background