Siseministeerium kutsub koolinoori osalema ideekonkursil

Täna startis Siseministeeriumi korraldatav koolinoorte ideekonkurss „Mina suudan“, mis ootab noortelt ideid, kuidas parandada noorte turvalisust, heaolu ja tervist kohalikus kogukonnas.

Rahvastikuminister Riina Solman ütles, et tänapäeva noored hoolivad ühiskonna tervisest ning tahavad selle parandamisel võimalikult palju ise osaleda. Esmakordselt läbiviidava projekti eesmärk on nii noorte endi innustamine kui ka õpetajatele sisendi andmine, kuidas kodanikuühiskonna ja -algatuse temaatikat tundides käsitleda, et ükski leidlik õpilane ei jääks ilma võimalusest ühiskonnas ise kaasa lüüa.

Solman lisas, et peale ideede annab konkurss õpilasesindustele praktilise koostöökogemuse võimaluse hindamiskomisjoni liikmete leidmiseks ja töö korraldamiseks.

Konkursitöid hinnatakse kolmes astmes: kooli, maakondlik ja üleriigiline voor. Maakondlikku vooru saab iga kool esitada kuni 5 tööd ning iga maakond omakorda 3 parimat tööd üleriigilisse hindamisvooru, kus valitakse välja 5 kõige läbimõeldumat ja suurema kogukondliku mõjuga ideed.

Parimate ideede esitajad saavad auhinnaks 1000 eurot ja neid juhendanud õpetaja 300 eurot. Lisaks tunnustatakse kõige aktiivsemaid koole ja nende õpilasesindusi.

Konkursitööde esitamine toimub elektrooniliselt veebilehel www.teeviit.ee/mina-suudan ning tööde esitamise tähtaeg on 14. oktoober.

Ideekonkursi auhinnad annab rahvastikuminister Riina Solman üle 25. novembril Tallinnas toimuval pidulikul kodanikupäeva tänuüritusel.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background