Skaudilaagris toimub kohaliku omavalitsuse koalitsiooni läbirääkimiste simulatsioon

Grupp skaute laagri avamisel. Foto: Ehar Kala

Järvamaal Tagametsas toimub üle-eestiline skaudilaager „Ma saan hakkama“. Laagrisse tuli kokku sadakond skauti üle Eesti. Laagri korraldajateks on noored alates 17-eluaastast, moodustades läbilõike Eesti skaudiorganisatsiooni liikmeskonnast. Kaasatud on nii eesti kui vene keelt rääkivad noored juhid ja ka nägemispuudega noored.

Skautide suvelaagri teisel päeval, 17. juulil, toimub kohaliku omavalitsuse simulatsioon, mida tuleb läbi viima Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees Roger Tibar ja aseesimees Mikk Tarros. Simulatsiooni käigus tutvustatakse noorteleläbi praktilise kogemuse, kuidas töötab kohalik omavalitsus ja kuidas tehakse elanikke mõjutavaid otsuseid. „Taolised simulatsioonid mitteformaalses keskkonnas aitavad tutvustada protsesse, mis toimuvad peale valimisi ning annavad aimduse, kuidas on noorteühingute kaudu noortel võimalik panustada kohaliku tasandi arengusse“, ütles Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse aseesimees Mikk Tarros.

Eesti Skautide Ühingu käesoleva aasta läbivaks teemaks on „minu otsus mõjutab“, et aidata noori panna mõistma oma võimalusi kohaliku elu mõjutada ning selline osalussimulatsioon on kindlasti üks hea meetod selleks“, lisas Eesti Skautide Ühingu juhatuse esimees Siim Maripuu.

Laagri teisel päeval toimub veel mitmeid töötubasid ja päeva lõpetab lõkkeõhtu. Kolmandal päeval toimub matk Saarjõe maastikukaitsealal. Laagri pidulik lõpetamine on 19. juulil.

Eesti Skautide Ühingu eesmärgiks on luua Eestis elavatele noortele mitmekesine keskkond, mis annab läbi iganädalaste skauditegevuste julguse end proovile panna, leida üles oma tugevused ja pakkuda rõõmu ja koostegutsemislusti. Ühing on 1200 liikmega üks suurimaid noorteorganisatsioone Eestis.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background