Sõrandus hävis tules paar tuhat tonni heina. FOTOD!

Foto: Kaspar Pokk/Kanal 2

Eile hilisõhtul kell 23:08 said päästjad teate tulekahjust Järva vallas Sõrandu külas.

Helistaja sõnul oli näha, et vanast laudast tuleb suitsu ning oli ka tulekuma. Esimesena sündmuskohale jõudnud Sõrandu vabatahtlikele päästjatele avanes aga oluliselt tõsisem vaatepilt: põles umbes 500-ruutmeetrine heinaküün, kus oli sees hinnanguliselt vähemalt paar tuhat tonni heina.

Kiirelt tõsteti väljasõiduaste kolmanda peale, seega sündmuskohale sõitsid kõik Järvamaal valves olevad päästjad ning lisaks kutsuti appi Põltsamaa komando mehed ja vabatahtlikud.

Küüni osa hävis tules täielikult, sellega kokku ehitatud vanasse lauta leegid aga ei levinud. Oma osa sellel oli kindlasti tuletõkkemüüril ja lisaks ka päästjate tööl, kes laudaosa pidevalt kastsid ja jahutasid.

Kuna nii ressursi kui ka vajamineva vee hulga suhtes oli tegemist väga suure ja mahuka tulekahjuga, suunati põhiline jõud tule leviku ärahoidmisele, kuna põlevat heina enam niikuinii päästa ei õnnestunud. Esimesel võimalusel hakatakse heinapalle eritehnikaga küünist välja tooma, lahti harutama ja veega läbi loputama.

Millest tulekahju alguse võis saada, on veel vara öelda. Tegemist võis olla keemilise reaktsiooniga ehk n-ö isesüttimisega, kuid selle taga võib olla ka süütamine. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background