Taive Saar sai siseministrilt kodanikupäeva aumärgi

Aasta kodaniku 2018 aunimetuse ja kodanikupäeva aumärkide üleandmise pidulik sündmus toimus Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones Tallinnas. Siseminister Katri Raik andis üle kodanikupäeva aumärgid viieteistkümnele silmapaistvale inimesele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Väljaantud 15st kodanikupäeva aumärgist tuli üks Järvamaale, selle pälvis naiskodukaitse tegevliige Taive Saar.

Naiskodukaitse tegevliige Taive Saar on vabatahtlikuna andnud suure panuse Eesti elanikkonnakaitse arengusse. Tema loodud Naiskodukaitse ohutushoiu kursus annab oskused erinevate ohtudega toimetulemiseks nii tava- kui kriisiolukorras. Taive Saar koolitab ohutushoiu instruktoreid ja on neile mentoriks. Oma palgatöö kõrvalt on ta panustanud tuhandeid töötunde inimeste koolitamisse ja koolitussüsteemi arendamisse.

Tänavu on aasta kodaniku konkursi moto „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast. Aasta kodaniku aunimetusele esitati 14 kandidaati. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“, mille annab laureaadile üle kultuuriminister Indrek Saar. Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal.

Kodanikupäeva aumärgiga tunnustab Siseministeerium vastutustundlikke ja hoolivaid inimesi, kes edendavad kodanikukasvatust või teevad vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Tänavu tehti tunnustusele kokku 92 ettepanekut ja aumärgi pälvisid 15 inimest.  Aumärki antakse välja alates 1998. aastast.

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril ning see on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Lisainformatsiooni aasta kodaniku aunimetuse ja statuudi kohta leiab siit, kodanikupäeva aumärkide kohta siit.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background