Täna algas Riigikogu valimiste elektrooniline hääletamine ja eelhääletamine

Alates tänasest saab anda oma hääle Riigikogu valimistel. Kui elektrooniline hääletamine algas kell 9, siis maakonnakeskustes avatakse hääletamine kell 12.  Paides saab hääletada kella 12-st kuni kella 20-ni Muusika-ja Teatrimajas. Hääletada saab kuni 24. veebruari kella 20-ni  sõltumata valija registrijärgsest elukohast.

„Igas maakonnakeskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid 8 ja Tartu linnas 4,“ sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel.  Jaoskondade täpsemad asukohad leiab riigi valimisteenistuse veebilehelt SIIT!

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 27. veebruari kella 18-ni. „Valija jaoks suuri muudatusi e-hääletamisel seekord ei ole, väiksema muudatusena saab kandidaadi nime otsida, lisaks kuvatakse avavaates erakondade nimekiri, millele klõpsates avanevad kandidaatide nimed,“ rääkis riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 3. märtsil häält muuta ei saa.

Eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades toimub 25.-27. veebruarini. „Riigikogu  valimistel on avatud 451 jaoskonda, sel perioodil saab hääletada nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas,“ selgitas Vinkel. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, mis väljaspool elukohta hääletamist korraldab. Täpsema info leiab kaardirakenduselt.

Valimispäeval, 3. märtsil saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background