Täna lõppeb registreerumine Järvamaa Laulu- ja tantsupeole

Järvamaa Laulu- ja tantsupidu 2018. aastal Paides. Foto: Maarja Trauss

Täna, 28. veebruarl lõpeb registreerumine Järvamaa Laulu- ja tantsupeole „Ma mõtlen, et…“.

Eilseks oli  end kirja andnud juba 73 tantsurühma ja veerandsada koori, kokku 1800 laulja ja tantsijaga. Teiste hulgas on end kirja andnud ka mõned külaliskollektiivid: tantsurühmad Lee ja Savijalakesed ning neidudekoor Leelo. Puhkilliorkestrite osas plaanib Türi Kultuurikeskus koos Orkester Türiga kokku panna spetsiaalse laulu- ja tantsupeo ühendorkestri.

Registreeruda saab internetis jarva.ee lehel olevatel linkidel, samuti saab sealt info repertuaari ja juhendmaterjalide osas ning korraldajate kontaktid.

Järvamaa Laulu- ja tantsupidu „Ma mõtlen, et …“ toimub 25. mail Türi lauluväljakul. Mõtlemine on inimese ainus vabadus, mida ei saa mitte keegi mitte kuidagi piirata. Seekordse teemaga soovivad korraldajad tähtsustada mõtlemist, julgustada inimesi mõtlema, oma mõtteid avaldama ning tuua ka erinevate inimeste mõtted publikuni. Soov on vaadata tulevikku, minna edasi, olla rõõmus ja positiivne, optimistlik … selle soovi ühe märgina lauldakse ja tantsitakse näiteks seniste pidude lõpus olnud Tuljak sel korral hoopis kontserdi avanumbrina.

Korraldajad ootavad peole kõiki Järvamaa laulu- ja tantsukollektiive ning puhkpilliorkestreid. Rahvamuusikutele pakub Türi Kultuurikeskus võimalust peo päeval enne õhtust rongkäiku ja kontserti osaleda Kultuurikeskuse kõrval pargis toimuval pillipeol.

Järvamaa Laulu- ja tantsupidu “Ma mõtlen, et…” ideeautorid/lavastajad on Meelika Mikson, Monika Kirss ja Meelis Välimäe. Tantsude üldjuht Monika Kirss, laulude üldjuht Külli Kiivet ja orkestrite üldjuht Peeter Saan. Peo peakorraldaja on Türi Kultuurikeskus, toetavad Järvamaa Omavalitsuste Liit, Türi vald, Eesti Kultuurkapital.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background