Täna lõppeb Tagametsas üle-eestiline skaudilaager

Täna lõpeb üle-eestiline skaudilaager „Ma saan hakkama“. Neli päeva kestnud laagrisse tuli kokku sadakond skauti üle Eesti. Laagri korraldajateks olid noored alates 17-eluaastast, moodustades läbilõike Eesti skaudiorganisatsiooni liikmeskonnast. Kaasatud oli nii eesti kui vene keelt rääkivad noored juhid ja ka nägemispuudega noored.

Laagris toimus Eesti Noorteühenduste Liidu läbiviidud kohaliku omavalitsuse simulatsioon, mille jooksul mängisid noored läbi ühe näitliku valla koalitsiooniloomise protsessi, kus pidid näidetena toodud valimislubaduste seast oma eelistused valima ja otsustama mida piiratud eelarve tingimustes ellu viia ning jõudma lõpuks koalitsioonikokkuleppeni. Näitlik poliitläbirääkimine oli osalenud noorte jaoks huvitav ja paeluv ning kõik noored lõid selles aktiivselt oma arvamusi esitades ja neid kaitstes kaasa, tõdesid seda korraldanud Roger Tibar ja Mikk Tarros Eesti Noorteühenduste Liidu juhatusest.

Skaudid matkal

Kolmandal päeval toimunud laagrimatka korraldasid noored endale ise. Iga salk valis ühiselt endale marsruudi ning korraldasid ka tegevuspunktid, kujundades sellega matka seikluslikuks rännakuks Saarjõe maastikukaitsealal. Laagri juurde kuulus ka sportimist, võimalus oli kanuudega mööda Saarjõge sõita ja laagri kolmandal päeval jooksti enda rõõmuks ja ka võidu nimel „peaskaudi krossijooksul“. Läbivalt laagri jooksul said noored end proovile panna mitmetes metsatarkustes, sealhulgas ehitada omale telkmantlist varjualust, kasutada köidiseid takistuste ületamiseks, filtreerida looduslikku vett ning ka söögikordade valmistamine etteantud toiduainetest oli noorte endi vastutada.

Laager toimus parimas skautlikus vaimus ja ka ilmataat oli taas skaute kaitsev ning pea kogu laagri aja paistis päike ning vaid paar üksikut vihmahoogu ei saanud kuidagi rikkuda Tallinnast-Tartuni ja Narvast-Pärnuni kokku tulnud skautide laagrielamust.

Laagrijuht Veeda Kala võttis laagri kokku: „Tõeliselt rõõmuvalmistav oli, et noored näitasid ise üles initsiatiivi ja pakkusid oma abi laagri korraldusmeeskonnale. Hea meel oli kuulda ka noortejuhtidelt, et neil pole nii rahulikku laagrit ammu olnud ning on hea meel näha noori iseseisvalt toimetamas ja kohusetundlikult vastutust võtmas.“

Eesti Skautide Ühingu eesmärgiks on luua Eestis elavatele noortele mitmekesine keskkond, mis annab läbi iganädalaste skauditegevuste julguse end proovile panna, leida üles oma tugevused ja pakkuda rõõmu ja koostegutsemislusti. Ühing on 1200 liikmega üks suurimaid noorteorganisatsioone Eestis ja käesolevasse laagrisuvesse mahuvad lisaks kohalike üksuste laagritele veel näiteks osalus ka Balti riikide ühiselt korraldatud laagris Lätis ja osalus mitmekümnetuhande osalejaga skautide maailmalaagris Ameerika Ühendriikides.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background