Täna on maamaksu tasumise tähtaeg

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et täna, 31. märtsil on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg.

Kuni 64-eurone maamaks tuleb tasuda ühekorraga 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tänase päeva jooksul tasuda vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini.

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTAst aadressil www.emta.ee. Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse summa ettemaksukontole, arvestatakse maamaks sealt automaatselt.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTAs ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb e-MTAsse sisse logida, valida menüüst „Arvestus“, seejärel “Ajatamine“ ja „Lisan uue taotluse“. Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab Maksu- ja Tolliameti veebilehelt.

Maamaksuteadetega seotud küsimustes palub MTA eraklientidel pöörduda infotelefonile 8800811 või e-posti aadressile eraklient@emta.ee ning äriklientidel infotelefonile 8800812 või e-posti aadressile ariklient@emta.ee.

Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background