Tänasest hakatakse tulumaksu tagastama

Maksu- ja Tolliamet alustab tänasest tulumaksu tagasimaksmist inimestele, kelle deklaratsioonid on esitatud ja ei vaja täiendavat kontrolli.

Ameti teenuste osakonna juhi Hannes Udde sõnul tagastatakse igal tööpäeval tulumaksu vähemalt 10 miljoni euro ulatuses. Udde selgitas, et kuna ainuüksi esimesel päeval esitatud deklaratsioonide alusel ootab maksutagastust ligi 250 000 inimest summas 90 miljonit eurot, tuleb varuda kannatust.

Tänase seisuga on esitatud 505 944 tuludeklaratsiooni ja 422 383 inimest ootab tagastust summas 140,6 miljonit eurot. Praeguseks esitatud deklaratsioonide järgi võtab tulumaksu tagastamine aega kuni 3 nädalat.

Märtsis teavitatakse eraldi veel neid inimesi, kes kasutasid eelmisel aastal maksuvaba tulu lubatust vähem või rohkem, kuid pole siiani deklaratsiooni esitanud. Udde lisas, et kuna osad inimesed ei ole pidanud varem tulusid deklareerima, tuletatakse meelde, et seda saab teha 1. aprillini.

Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtaeg on 1. juuli. Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest, välisriigis saadud tulu ning kui deklareerija on mitteresident, siis on tähtajaks 1. oktoober.

Küsimuste puhul palutakse pöörduda Maksu- ja Tolliameti infotelefonile 8800811 või e-posti aadressile eraklient@emta.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background