Tänasest saab esitada Aasta Õpetaja kandidaate

Alates tänasest saab esitada kandidaate Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatavale konkursile Aasta Õpetaja.

Ministeerium tunnustab haridustöötajaid ja hariduse toetajaid juba kaheksandat korda ning alates käesolevast aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huviala õpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et erakordsetes oludes on õpetajate tunnustamine erakordselt tähtis. Minister lisas, et õpetajad teevad meie kõigi jaoks igapäevaselt üliolulist ja suure mõjuga tööd. Olukorras, kus tavapäraste meetoditega ei ole võimalik teadmisi edasi anda, on õpetajate koormus veelgi suurem ja nende töö veel olulisem.

Aasta Õpetaja 2020 kümne kategooria parimatele määrab Vabariigi Valitsus riikliku hariduspreemia suurusega 10 000 eurot ning lisaks kuni kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat suurusega 65 000 eurot. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.

Tunnustuse kandidaadid on viimase kolme aasta jooksul silmapaistvalt aidanud kaasa õpilaste individuaalsele ja sotsiaalsele arengule ning nende panus väärib esiletõstmist ja jagamist.

Nominetide esitamise tähtaeg on 26. aprill kell 23:59.

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas toimuval Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, millest teeb otseülekande ka ERR.

Kõikide kategooriate statuudid ja kandidaatide esitamise vormid leiab SIIT.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background