Tänavused ametnike välitööd kutsuvad Kesk-Eestisse

Foto: pixabay

Tänavused ametnike välitööd kutsuvad riigi ja kohalike omavalitsuste töötajaid ning piirkonna eestvedajaid ja ettevõtjaid Kesk-Eestisse. Ametnike välitööd toimuvad neljandat korda.

„Valdades ja linnades on peidus palju ideid ja mõtteid, mis kokkupuutes ametnike vaate ja teadmistega võivad anda hoopis suurema hoo inimeste elu ja piirkonna arendamiseks,“ ütles rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali. „Ametnikele on välitööd inspireeriv võimalus tajuda lähemalt ministeeriumi majades tehtavate otsuste ja valikute mõju maakondades, tutvuda piirkonna väljakutsetega ning otsida neile üheskoos toimivaid ja nutikaid lahendusi.“

Ametnike välitööd toovad ühise laua taha Jõgeva ja Järva maakonna kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Suur eesmärk on otsida viise piirkonna arenguvõimaluste paremaks rakendamiseks ning regionaalsete väljakutsete ületamiseks. Siht on muuta tõhusamaks ka riigi ja kohaliku tasandi omavahelist koostööd. Välitööde käigus on kavas tutvuda piirkonna olude ja võimalike partneritega, koguda ja vahetada infot ning luua tööks vajalikke võrgustikke.

„Möödunud aasta kogemus Kagu-Eestist näitab, et välitööde käigus kogutakse kokku mitmekülgsed, nutikad ja huvitavad ideed, kuidas konkreetset piirkonda aidata. Loodan, et Kesk-Eestis kuuleme vähemalt sama lennukaid ideid, mida saaks ellu viia riigi, kohaliku omavalitsuse, kogukonna ja ettevõtjate koostöös. Lõppude lõpuks on meie kõigi ühine eesmärk piirkonna areng,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Ametnike Kesk-Eesti välitööd on kavas 10.–14. augustil ning neid korraldab rahandusministeerium.

Esimest korda toimusid ametnike välitööd 2017. aastal kultuuriministeeriumi eestvõttel Ida-Virumaal. Viie päeva jooksul toimus kokku ligi 30 kohtumist viies Ida-Virumaa linnas. Kohtuti kohalike omavalitsuste, noortekeskuste, riigiasutuste ja teiste partnerorganisatsioonidega. 2018. aastal taas Ida-Virumaal toimus kahe nädala jooksul ligi 50 erinevat sündmust ning välitöödel osales kokku ligi 160 ametnikku 15 riigiasutusest. Ka siis oli korraldaja kultuuriministeerium. 2019. aasta välitööd korraldas rahandusministeerium Kagu-Eestis. Välitööde eri vormis üritustel alates seminaridest kuni kogukonna häkatonini osales kahe nädala jooksul kokku ligi 700 inimest 153 eri asutusest ja organisatsioonist.

Sigrid Laev

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background