Tantsupeo eelproovid saavad hoo sisse

Homme ja pühapäeval toimuvad Paide Muusika- ja Teatrimajas XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ eelproovid ja ettetantsimised.

Homme alustavad esimeste eelproovidega noorte segarühmad ja 6.-8. klasside segarühmad ning pühapäeval täiskasvanute tantsurühmad.

Esimestes eelproovides ühtlustatakse liikide kaupa tantsupeo repertuaaris olevad tantsud ja rühmad tantsivad kõik tantsud ette. Selle põhjal annab liigijuht üldise tagasiside ja vajalikud täpsustused.

XX tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste sõnul tehakse kahe eelproovide vooru vahel tantsujuhtidele veel ka paar mentorseminari, et anda täiendavat nõu ja vastata õppetöö käigus tekkinud küsimustele.

Esimest korda on peol pererühmad, kus koos tantsivad 8 täiskasvanut ja 16 I-V klassi last. Järvamaalt pürgib juubelipeole 7 pererühma.

Kokku osaleb tantsupeo protsessis Järvamaalt 47 rahvatantsurühma ja 7 võimlemisrühma. Peole pääsemine selgub pärast teiste eelproovide lõppu maikuu alguses ning ettetantsimise tulemustest antakse kollektiividele teada läbi laulu- ja tantsupeo registri.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background