Teater, ehitusettevõtja ja muuseum löövad Vargamäel käed

Pilt: www.rhmuuseum.ee

Eesti värskeim kutseline teater Paide Teater sõlmib järgmisel nädalal Vargamäel koostöölepingu A. H. Tammsaare muuseumi ning ehitusettevõttega Haart Ehitus OÜ, et järgmise aasta juulikuus tuua välja suvelavastus „Eesti jumalad“.

Lavastus küsib Tammsaarelt mõtteid laenates, kas ja kuidas võib eestlane õndsaks saada, milliseid jumalaid kummardab rahvas, kelle rahvuskangelane siililt sõjatõdesid õpib ning mis jõud see on, mis meil ajast aega siin paepinnal tööd teha ja vaeva näha laseb.

„Eesti jumalad“ etendub Vargamäel Tammsaare muuseumis, kus viimased 3 aastat mängis Ugala Teater suvelavastust „Kõrboja perenaine“. Käesoleval aastal tegi Vargamäe muuseum pakkumise luua lavastus 2019. aasta suveks just tööd alustanud Paide Teatrile.

Muuseumi juhataja Reelika Räim ütles, et Vargamäel on vabaõhuetendusi mängitud pea igal aastal juba alates 1978. aastast ning tal on hea meel, et juulikuus toob oma esimese suvelavastuse välja just uus kodukandi teater.

Lavastust aitab üles ehitada Paide ettevõte Haart Ehitus OÜ, kes oma 20 tegutsemisaasta jooksul on püstitanud hulgaliselt eriilmelisi ehitisi, viimane ja tuntuim neist kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel.

Paide Teatri juht Harri Ausmaa on õnnelik, et vastavatud teater on endale juba toetajaid leidnud, kuna noor teater ei saaks suure suvelavastuse puhul ilma sellise abita hakkama ning teatrit ja Haarti ühendab ennekõike ka veendumus – väikeses kohas on võimalik teha suuri asju.

Haart Ehituse juhatuse liige Riho Metsla ütles, et ehitamine on füüsilise keskkonna loomine, aga hoonetele annavad sisu inimesed ja elamused, mistõttu on Haart alati panustanud ka oma kogukonna muudesse ettevõtmistesse. Nad on toetanud sportlasi ja kultuuriüritusi ning neil on väga suur rõõm, et lõpuks on Järvamaal päris oma teater,mis pakub elamusi nii kohalikele kui ka kaugemalt tulijatele. Metsla lisas, et tal on ettevõtjana olemas teadmine, et uue asja edukas käivitamine ei ole lihtne ja seetõttu otsustati vähemalt kolmel järgneval aastal teatrit toetada.

Paide Teater etendab Vargamäe väljal lavastust „Eesti jumalad“ kaheteistkümnel juulikuu suveõhtul. Pileteid saab osta alates 1. detsembrist Piletimaailma vahendusel ning eelmüük kestab järgmise aasta 1. maini.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background